Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W maju 2020 r. szkoła nasza przystąpiła do projektu NPRCz, w ramach którego otrzymała dotację. Szkole przyznano 12.000 zł na zakup książek. Do tej kwoty należy dodać jeszcze 3.000, które dołożone z organu prowadzącego Stowarzyszenie „Wspólne Dzieła”. Głównym celem programu jest:- zachęcenie młodzieży do czytania książek- rozwijanie zainteresowań czytelniczych-wzbogacenie biblioteki szkolnej o nowości wydawnicze i książki poczytne wśród nastolatków Do biblioteki trafi ok. 800 nowych książek. Uczniowie już w ubiegłym roku szkolnym pisali propozycje książek, które chcieliby przeczytać i które powinny trafić do szkolnej biblioteki. Większość marzeń udało się zrealizować. Po licznych konsultacjach zakupiono nowości. W związku z realizacją programu nasza szkoła będzie prowadziła różne akcje promujące czytelnictwo. Do końca listopada 2020 r. uczniowie pod nadzorem nauczycieli będą realizować zadania projektowe w poszczególnych oddziałach klasowych. Zapraszam do wypożyczania i czytania zakupionych nowości !!

You may also like

Przedszkolaki w Naszej szkole

Przedszkolaki w Naszej szkole

W dniach 30-31 stycznia nasza szkoła gościła wyjątkowych Gości – grupy Sześciolatków z Żarskich przedszkoli. Spotkania odbywały się pod hasłem...

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców

17 stycznia odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców. Katolicka Szkoła Podstawowa zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce dla SSP...

Rozgrywki Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców

Rozgrywki Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców

12 stycznia w Katolickiej Szkole Podstawowej odbyły się rozgrywki Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców. Do zawodów przystąpiły cztery zespoły. Chłopcy...

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia nasze świętowanie rozpoczynamy od Eucharystii. A po powrocie do szkoły będzie...

Back to Top
Visit Us On Facebook