gify kwiaty

 
Strona głównaPatron szkołyNauczycieleUczniowiePlan lekcjiOgłoszeniaGaleriaKontakt
 
2012/2013 2013/2014 2014/2015  
       

 

ARCHIWUM 2015/2016


SEKRETARIAT W OKRESIE WAKACYJNYM

Sekretariat nieczynny od 11.07.2016r. - 15.08.2016r. URLOP.
 

www.ksp.zary.pl   /   10-07-2016


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W piątek, 24 czerwca, Szkoły Katolickie uczestniczyły w Mszy Św. odprawionej przez ks. Adama Żygadło. Po przemówieniach i wręczeniu nagród za ciężka pracę przez cały rok, można było wreszcie odetchnąć. Nadeszły w końcu upragnione wakacje. Życzymy wszystkim wspaniałego odpoczynku. Do zobaczenia 1 września.
 

www.ksp.zary.pl   /   28-06-2016


KLASA 5A NA WYCIECZCE

Na zaproszenie rodziców i babci Mateusza Kamińskiego, mogliśmy chwilkę odpocząć po wyścigu o lepsze końcowe oceny na świadectwie. Okolica, w której mieszka Matusz jest piękna. Babcia upiekła pyszne ciasto z borówkami a mama usmażyła dla wszystkich kiełbaski. Odwiedziliśmy także basen, na którym można już w wakacje wypocząć. Bardzo nam się podobało i serdecznie dziękujemy państwu Kamińskim, bo bez nich nie byłoby wycieczki.
 

www.ksp.zary.pl   /   27-06-2016


TELEWIZJA ODWIEDZIŁA NASZA SZKOŁĘ

14 czerwca Telewizja regionalna nakręciła film o wszystkich trzech szkołach.

Film można obejrzeć po adresem: http://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/18601,jestesmy-z-zar-zespol-szkol-katolickich-w-zarach

 

www.ksp.zary.pl   /   27-06-2016


SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

www.ksp.zary.pl   /   23-08-2015


 

„KATOL NEWS” NA POŻEGNANIE

Tegoroczny bal klasy VI rozpoczął się słowami spikera telewizyjnego teleekspresu:
„ Dzień dobry Państwu! Jest 15 czerwca 2016 r. godz. 17.00. Teleekspress!!! Wydanie specjalne. W szkole Katolickiej rozpoczyna się uroczyste zakończenie klasy VI. Na uroczystość zaproszono uczniów, nauczycieli, rodziców oraz księdza Adama Żygadło i oczywiście p. burmistrz Danutę Madej. Jak nakazuje tradycja rozpoczęto polonezem.”
Klasa VI podziękowała wszystkim nauczycielom oraz swoim rodzicom w czasie mistrzowsko odegranego przedstawienia. Wszyscy zaproszeni goście gratulowali uczniom występu.
Po części oficjalnej w czasie której klasy V wręczyły szóstoklasistom drobne upominki rozpoczął się bal, na który zostały zaproszone także koledzy i koleżanki z klasy V. Wszyscy świetnie się bawili, pomimo burzy i chwilowym przerwom w dostawie prądu.
Szóstoklasistom życzymy sukcesów w dalszej edukacji.
 

www.ksp.zary.pl   /   22-06-2016


NAGRODY, NAGRODY, NAGRODY

20 czerwca odbyło się podsumowanie mijającego roku szkolnego. Wręczono nagrody w różnych konkursach, między innymi za Mistrzostwa w Pływaniu Katolickiej Szkoły Podstawowej. Uczniowie klas: V i VI rywalizowali na dystansie 50 metrów – stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, oraz 25 metrów stylem motylkowym. Zawody rozgrywane były przez cały rok szkolny w formie „grand prix”. Każdy musiał rywalizować w czterech stylach i na podstawie miejsca miał przyznaną odpowiednią ilość punktów.
Klasy I-III oraz czwarte, rywalizowały na dystansie 25 metrów stylem dowolnym .
Pływacy zostali nagrodzeni medalami. Wyniki:
Klasy I-III dziewczęta:
I miejsce – Amelia Jakowicka
II miejsce – Anna Szakiel
III miejsce – Hanna Kwierc
Klasy I-III chłopcy:
I miejsce – Sebastian Kols
II miejsce – Konrad Rybaczek
III miejsce – Krzysztof Markulak
Klasy IV
I miejsce – Weronika Kwaśniak
II miejsce – Wioleta Krzesińska
III miejsce – Weronika Durys i Nina Bajko
K
lasy V-VI chłopcy:
I miejsce – Hubert Drzewiecki,
II miejsce – Konrad Rybaczek
III miejsce – Jakub Drzewiecki
Klasy V-VI dziewczęta:
I miejsce – Aleksandra Romanik
II miejsce – Julia Świętoń
III miejsce – Zuzanna Jęcek
 

www.ksp.zary.pl   /   22-06-2016


„POCZYTAJ MI SIOSTRO, POCZYTAJ MI BRACIE”

Najmłodsi uczniowie gościli na zajęciach oraz w świetlicy szkolnej swoje starsze koleżanki . Nasze maluchy odwiedziły uczennice z gimnazjum: Joanna Wantoła, Weronika Lepko, Ewa Witczak Zuzanna Budz, Oliwia Gólska, Milena Wroczyńska , Oliwia Mrówczyńska, Julia Zadworna oraz pani bibliotekarka. Wizyta odbyła się w ramach akcji „Poczytaj mi siostro, poczytaj mi bracie”, realizowanej w naszej szkole. Uczennice przeczytały swoim młodszym koleżankom i kolegom „Pippi Pończoszankę”, książki o Martynce oraz o Franklinie.
Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z młodszymi. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści opowiadań .
Serdecznie dziękujemy starszym koleżankom i zapraszamy po wakacjach.

www.ksp.zary.pl   /   20-06-2016


WYCIECZKA DO WILKOWISKA

Dnia 16.06.2016 w czwartek klasa 4 B wraz z wychowawczynią Katarzyną Nowińską wybrała się w gościnę do jednej z koleżanek z klasy Oli Niedźwieckiej, do miejscowości Wilkowisko. Tata Oli, pan Dariusz czekał na nas z mnóstwem atrakcji: jazda konna, ognisko, "żywa" lekcja historii w postaci przebieranek w kostiumy, strzelanie z łuku i kuszy oraz mecz piłki nożnej. Zaprzyjaźniliśmy się ze zwierzętami, które tam mieszkały: konie, kuce, psy, koty i kury. Pogoda też nam dopisała, dzięki temu spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu w aktywny sposób. Świetnie się tam bawiliśmy!!!

www.ksp.zary.pl   /   20-06-2016


KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Na zajęciach z języka niemieckiego DEUTSCH zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą i najciekawszą książeczkę w języku niemieckim. W konkursie zwyciężyli następujący uczniowie: Amelia Stojanowska (I miejsce), Olga Onuchowska (2 miejsce), Emilia Wantoła (3 miejsce) i wyróżnienia: Aleksandra Rzeźnik, Katarzyna Dobosz, Krzysztof Markulak, Mateusz Wieczorek, Julia Wagner, Basia Ochman. Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów językowych.

www.ksp.zary.pl   /   20-06-2016


POZDROWIENIA Z PIĘKNEGO ŻAGANIA

Klasa 2b wybrała się na wycieczkę integracyjną do Żagania. Tam wzięła udział w warsztatach edukacyjnych „Bawmy się historią” prowadzonych przez miłą panią Kasię. Twórca drewnianych diabełków pan Jerzy Kupczyk ofiarował klasie na pamiątkę swoją rzeźbę. Był też spacer po parku przypałacowym oraz wejście prawie : ) na szczyt wieży kościoła poewangelickiego. W ten słoneczny dzień dla ochłody były lody. To piękne miasto pożegnaliśmy ulubioną zabawą w chowanego.

www.ksp.zary.pl   /   17-06-2016


"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM" CZYLI BICIE REKORDU W CZYTANIU

10 czerwca o godz. 10 na boisku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Katolickich wraz z nauczycielami włączyli się do akcji ustanowienia rekordu czytania w jednym momencie i w jednym miejscu pod nazwą „Jak nie czytam, jak czytam”. Każdy uczeń trzymał w ręku własną książkę przyniesioną z domu. Wśród tytułów pojawił się „Harry Potter”, „Magiczne drzewo”’ „Najpiękniejsze Baśnie”, „Hobbit” … i wiele innych. Wydawać by się mogło, że w takim tłumie młodych czytelników nie ma jakkolwiek dwóch takich samych tytułów książek. Z samej szkoły podstawowej czytało prawie 180 dzieci, ok. 100 osób z gimnazjum oraz liczni licealiści. Przez cały dzień w klasach można było wykorzystać przyniesione książki do wspólnej lektury, prezentacji ciekawych fragmentów, wspomnień. Udowodniliśmy też, że książka, niekoniecznie szkolna lektura, może być ważnym źródłem rozrywki, wiedzy czy nową pasją.Włączając się w tę akcję, pokazaliśmy, że jesteśmy szkołą czytającą, że my naprawdę czytamy … 

www.ksp.zary.pl   /   17-06-2016


NASZE DZIELNE ZUCHY

Nasze dzielne LOLKI wzięły udział w Chorągwianym Zlocie Gromad Zuchowych w Sierakowie. Dwa dni intensywnych działań. Uczyliśmy się, śpiewaliśmy i zdobywaliśmy punkty w podchodach, wędrując z punktu do punktu po nieznanym nam mieście i okolicznych lasach, w nocy i w dzień. Pomocna była nam mapa i wskazówki pisane wierszem. Posiłki na świeżym powietrzu, nocleg - całą gromadą na materacach, w śpiworze. Zmęczeni bardzo, ale Gratuluję wszystkim dzielnym zuszkom -zwłaszcza tym najmłodszym - byliście wspaniali, daliście sobie radę. A ja - Wasza drużynowa - mogłam być dumna słuchając pochwał na Wasz temat od komendantki zlotu.

www.ksp.zary.pl   /   14-06-2016


TO JUŻ TRZECI FESTIWAL FILMÓW LEKTUROWYCH

To już trzeci festiwal Filmów Lekturowych „Gerwazy” w Katolickiej Szkole Podstawowej. Uczniowie w grupach przygotowują krótki film. W zasadzie jest tylko jeden warunek. Film musi być na temat lektury szkolnej. W tym roku w szranki konkursu stanęło sześć produkcji uczniów klas 4 i 5. Dzieci nakręciły filmy na podstawie Ani z Zielonego Wzgórza, Mikołajka, W pustyni i puszczy, Pinokia, Harrego Pottera i Alicji w Krainie Czarów.
Nominacje do Gerwazego 2016 otrzymali:
Za drugoplanową rolę męską
1. Adrian Pisarski za rolę Euzebiusza
2. Gabrysia Soroko za rolę Kapelusznika
3.Milena Gierczyk za rolę Gotfryda
Za drugoplanową rolę żeńską
1. Izabella Szulak za rolę Kota
2. Nina Bajko za rolę profesor McGonagall
3.Alicja Kuczak za rolę Mei
Za pierwszoplanową rolę męską
1.Erwin Strytyński za rolę Stasia
2.Wiktoria Rybczyńska za rolę Kalego
3.Franek Blitek za rolę Pinokia
Za pierwszoplanową rolę żeńską
1.Weronika Kwaśniak za rolę Alicji
2.Wioletta Krzesińska za rolę HermionyGranger
3.Aleksandra Niedźwiecka za rolę Ani
Za najlepsze kostiumy
1. Alicja w Krainie Czarów
2. W pustyni i w puszczy
3. Pinokio
Najlepszy reżyser
1. Alicja w Krainie Czarów
2. W pustyni i w puszczy
3. Pinokio
Najlepszy film
1. Pinokio
2. W pustyni i puszczy
3. Mikołajek
Laureaci Gerwazego 2016
Adrian Pisarski, Alicja Kuczak, Wiktoria Rybczyńska, Weronika Kwaśniak, Alicja w Krainie czarów za kostiumy, Pinokio za reżyserię i Gerwazego dla najlepszego filmu zdobył film W pustyni i puszczy. Nagroda publiczności powędrowała do…
- Bardzo mi się podobała takie spojrzenie na lekturę. Oprócz tego, że uczymy się czegoś nowego, to świetnie się przy tym bawimy- stwierdziła Hanna Dul z klasy 5a.
- W tamtym roku film mojego brata wygrał. Jego grupa kręciła film na zamku Czocha. W tym roku tata zawiózł nas do Kliczkowa.. to naprawdę świetna przygoda- mówi Nestor Gozdawa Dydyński

www.ksp.zary.pl   /   13-06-2016


KONKURS O TYTUŁ MIKOŁAJKOWEGO EKSPERTA

7 czerwca odbył się II etap konkursu „Mikołajkowy Ekspert”. O tytuł ten walczyło 10 osób, uczniowie klasy IV”a” i IV”b”. Zakres konkursu obejmował wszystkie części przygód Mikołajka. O rozstrzygnięciu konkursu zadecydowała druga część zawodów. Spośród 10 osób, które musiały odpowiedzieć na wiele szczegółowych pytań, wyłoniono 3 osoby i one ostatecznie walczyły o czołowe miejsce. Tytuł Mikołajkowego Eksperta zdobyła Nina Bajko z kl.IV”b”, II miejsce Szymon Jarmolski z kl.IV”a”, III miejsce Izabela Szulak z kl.IV”a”. Nie zabrakło też pytań dla publiczności, która nie tylko doskonale poradziła sobie z krzyżówką, jak też świetnie kibicowała swoim zawodnikom. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i mikołajkowe gadżety, publiczność też została wyróżniona drobnymi upominkami. Przekonaliśmy się, że czytanie książek to okazja do świetnej, wspólnej zabawy

www.ksp.zary.pl   /   13-06-2016


MAM TALENT… W ŚWIETLICY

W czwartek 19 maja 2016 roku uczniowie z klas 1-4, w ramach pokazu "Mam Talent", zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom ze świetlicy szkolnej: akrobacje, piosenki, tańce oraz grę na instrumencie .Gościem honorowym na pokazie była pani dyrektor Elżbieta Prus. Na keyboardzie zagrała Hania Wojtaszek, potem na trąbce Krzysztof Markulak. W role rycerzy Jedi ,którzy tańczyli i walczyli na świetlne miecze, wcielili się uczniowie: Igor Ferdynus, Piotr Bogdanowicz, Kuba Kędziora. Towarzyszyła im muzyka z filmu ,,Gwiezdne wojny" oraz,, Taniec z szablami" Arama Chaczaturiana. Ania Szakiel ,w krótkiej etiudzie akrobatycznej ,wykonała pięknie mostek, świecę, gwiazdę. Była niemal jak "człowiek guma". Iga Bartosińska natomiast wirowała z hula hopem. Jako solistki wystąpiły dziewczynki: Amelia Trzcińska, Lena Mikołajczyk, Ola Karnowska, Nikola Jurec. W tańcach z drewnianymi pałeczkami i kolorowymi wstążkami pokazali swój talent: Zuzia Syska, Hania Hakman, Ania Pisarczyk, Liliana Jankowiak, Kuba Kędziora, Julia Spurek. Były to tańce: ,,Swing w uliczce" i ,,Taniec klaskany". Na koniec, brawurowo, z kabaretowym zacięciem, Julia Cedro wykonała piosenkę pt,,Miraculum biedronka i czarny kot". Publiczność wszystkie występy nagrodziła gromkimi brawami. Widowisko ,,Mam talent" poprowadziła i opracowała muzycznie pani Maria Kurcewicz.

www.ksp.zary.pl   /   06-06-2016


DZIEŃ SPORTU

2 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Katolickiej Szkole Podstawowej zorganizowano Dzień Sportu. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym „Syrena” w Żarach. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, bieg na 600 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W każdej konkurencji zawodnicy walczyli o medale w swoich kategoriach wiekowych. Dodatkowo w każdej grupie został wyłoniony Mistrz Czwórboju, który uzyskał najmniejszą ilość punktów z konkurencji. Mistrzami czwórboju zostali:
Klasy czwarte: Weronika Kwaśniak i Wojciech Kulczycki
Klasy piąte: Hanna Dul i Franek Blitek
Klasy szóste: Aleksandra Kempa i Bartek Bogdanowicz

www.ksp.zary.pl   /   06-06-2016


„NAJLEPIEJ RAZEM” BAWIĆ SIĘ, ŚPIEWAĆ I TAŃCZYĆ !

Dzieci, nauczyciele, a przede wszystkim rodzice zaangażowali się w organizację koncertu z okazji Dnia Rodziny. Szkoły Katolickie przyzwyczaiły już nas do nietuzinkowych imprez. Ich koncert z okazji Święta Niepodległości był grany kilka razy, tak spodobał się widzom i mieszkańcom Żar. Tym razem nie było inaczej. Wszystkie klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej solidarnie wzięły udział w przygotowaniach do koncertu. Motywem przewodnim miały być przeboje z młodości ich rodziców. Wybór odpowiedniej piosenki był naprawdę trudny. Każdemu podoba się bowiem coś innego. Jednak po ustaleniu tego największego hitu, przygotowania ruszyły pełną parą. Na korytarzach szkoły zaczęły się przemykać dziwne postacie znane z teledysków z lat 80 i 90-tych. Zza drzwi gabinetów słychac było słowa i melodie znanych piosenek. „Mniej niż zero”- Lady Pank, „Zakręcona”- Reni Jusis czy „Wiosna”, zespołu Skaldowie. Przygotowania szły pełną parą. Rodzice po lekcjach umawiali się na kolejne próby. Wszystko musiało być profesjonalnie przygotowane. 1 Czerwca wszystko było zapięte na ostatni guzik. Widownia pękała w szwach. Ludzie stali nawet na korytarzach i w przejściach. Wszyscy, od pierwszaczków do do szóstoklasisów, zaprezentowali wysoki poziom, świetnie sie przy tym bawiąc. Scena rozbłysła kolorami tęczy. Wspaniałe dzieci i niesamowici rodzice, wspierani przez nauczycieli naprawdę „dali czadu”. To oznacza, że impreza była naprawdę udana.

www.ksp.zary.pl   /   06-06-2016


BRAWA DLA MILENY I KONRADA - JESTEŚCIE WIELCY!

21 maja odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania. Czyt*As. Do konkursu zgłosiło się7 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Milena Gierczyk z kl.IV”a”i Konrad Rybaczek z kl.V”b”. Eliminacje przebiegały w dwóch etapach. Pierwszy polegał na przeczytaniu wybranego przez siebie tekstu-Milena przygotowała fragment z książki pt.”Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, Konrad –„Szczekającą szczękę Saszy”. Podczas drugiego etapu zadaniem uczestników było przeczytanie nowego, nieznanego tekstu wybranego przez organizatora konkursu. Jury oceniło bardzo wysoki poziom eliminacji i przyznało Milenie Gierczyk III miejsce w kategorii klas III-IV ; Konradowi Rybaczek II miejsce w kategorii klas V-VI. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje dla naszych uczniów!!! Kto czyta ten jest wielki!!!

www.ksp.zary.pl   /   31-05-2016


ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

29 maja odbyły się zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka. Zawodnicy rywalizowali na dystansach: 25 , 50 i 100 metrów pływając stylem dowolnym. Oto wyniki uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Sebastian Kols – 25 metrów stylem dowolnym
I miejsce – Krzysztof Markulak – 25 metrów stylem dowolnym
I miejsce – Jakub Drzewiecki – 50 metrów stylem dowolnym
I miejsce –Julia Świętoń – 50 metrów stylem dowolnym
II miejsce –Hanna Kiwierc – 25 metrów stylem dowolnym
II miejsce – Sebastian Kols – 100 metrów stylem dowolnym – „Open”
IIImiejsce – Krzysztof Markulak – 100 metrów stylem dowolnym - „Open”
III miejsce –Helena Kuczak – 50 metrów stylem dowolnym.

 

 


 

www.ksp.zary.pl   /   31-05-2016


STRAŻ MIEJSKA, POLICJA I STRAŻACY W SZKOLE

Przed wakacjami czas na pogadanki o bezpieczeństwie. 20 maja nasza szkołę odwiedzili straż miejska, policja i strażacy.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   27-05-2016


KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ

13 maja klasy 1-6 udały się na koncert do Państwowej szkoły Muzycznej. Nauczyciele i uczniowie ze szkoły muzycznej zachęcali dzieci do nauki w ich szkole.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   27-05-2016


SERCE MATKI

Dzieci z klasy I a KSP podziękowały swoim ukochanym Mamom za ich wielkie serce z okazji zbliżającego się Święta Matki. Wyraziły swoją wdzięczność w recytowaniu wierszyków o Mamie oraz śpiewaniu piosenki pt. " Matczyna miłość". Dopełnieniem podziękowań dla wszystkich Mam były złożone życzenia za trud, opiekę i miłość oraz laurki i słodki upominek.

www.ksp.zary.pl   /   27-05-2016


38 WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ - OD NOWA


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   21-05-2016


SZKOLNA WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

W piękny, słoneczny i gorący dzień 6 maja 2016r. , klasy IA i IB wyruszyły wraz ze swoimi wychowawczyniami do najpiękniejszych zakątków Polski na Dolnym Śląsku z Biura Podróży Mega Tours. Na początku zwiedziliśmy Zamek Czocha w Leśnej. Zobaczyliśmy tajne przejścia, różne sale, loch głodowy oraz głęboką studnię o której do dnia dzisiejszego krążą liczne legendy. Słyszeliśmy legendę o Białej Damie i jej dziecku. To tutaj kręcono komedie " Gdzie jest generał" oraz serial telewizyjny "Tajemnica Twierdzy Szyfrów". Następnie udaliśmy się do Huty "Julia" w Piechowicach. W towarzystwie przewodnika poznaliśmy historię huty i proces tworzenia kryształów, zobaczyliśmy maszyny i piece hutnicze oraz proces formowania gorącego szkła, następnie pokaz ręcznego zdobienia. Po zwiedzaniu huty mogliśmy zakupić pamiątki w sklepie firmowym. Ostatnim punktem zwiedzania była Szklarska Poręba- Mineralogiczna Stolica Polski. Tu odwiedziliśmy Wodospad Szklarki w Kotlinie Jeleniogórskiej, idąc szlakiem spacerowym przez Karkonoski Park Narodowy. Na zakończenie wycieczki jadąc w drogę powrotną do domu odwiedziliśmy " McDonald's" w Jeleniej Górze. Wróciliśmy wieczorem do Żar trochę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń

www.ksp.zary.pl   /   18-05-2016


PIERWSZY POWAŻNY TEST w KLASIE I

Uczniowie Klasy IA pisali 10 maja 2016r. test kompetencji: Pierwszoteściak- Wałbrzych. Był to test sprawdzający wiadomości uczniów z klasy pierwszej. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do pracy, uzupełniając zadania z edukacji polonistycznej i edukacji matematycznej. Za rok będą już bardziej obeznani i doświadczeni.

 

www.ksp.zary.pl   /   12-05-2016


CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM

Klasa VI wraz z wychowawczynią Katarzyną Gapińską odwiedziła Miejskie Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy, by zachęcić przedszkolaki do czytania samodzielnie bądź z dorosłymi. Uczniowie przeczytali młodszym kolegom i koleżankom rozdział książki „Mikołajek i inne chłopaki” – „Na campingu”. Na tym jednak się nie zakończyło. Gdy dzieci opowiedziały usłyszaną przygodę, w nagrodę otrzymały cukierki. Uczniowie VI klasy przynieśli także dwa pudła, z których przedszkolaki mieli za zadanie zrobić samochody – należało je pokolorować, narysować koła, przymocować lusterka, kierownicę. Powstały naprawdę fantastyczne pojazdy, którymi dzieciaki będą mogli jeździć do krainy wyobraźni.

 

www.ksp.zary.pl   /   09-05-2016


APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia odbył się uroczysty apel, przygotowany przez nauczycielkę historii Judytę Czepińską i uczniów trzech naszych szkół, z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Patriotyczne pieśni przeplatały się ze scenkami odzwierciedlającymi atmosferę tamtych, historycznych chwil.

 

www.ksp.zary.pl   /   01-05-2016


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

28 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 29 osób. W kategorii klas 3-4 I miejsce zdobyła Milena Gierczyk i awansowała do dalszego etapu. 2 miejsce zajęła Weronika Durys a trzecie Jagoda Bajko. W kategorii klas 5-6 zwyciężył Konrad Rybaczek i to on będzie reprezentował szkołę w następnym etapie . Drugie miejsce zajęła Alicja Kuczak a trzecie Miłosz Gierczyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
 

www.ksp.zary.pl   /   01-05-2016


SZUKALIŚMY CIĘ…

W dniach 18 – 22 kwietnia uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się na rekolekcje szkolne w okolice Krakowa. Podczas tych dni zwiedziliśmy dużo miejsc bliskich sercu naszemu Patronowi – Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Wieliczka, Bochnia, Kraków. Wszystkie te miejsca przybliżyły nam postać naszego świętego, a dzięki opowieściom przewodników dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. Niespodzianką była dla nas wizyta w prywatnej kaplicy przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie, gdzie św. Jan Paweł II spędzał długie godziny modlitwy, kiedy był biskupem, kardynałem i podczas wizyt w Polsce jako papież.
W drodze powrotnej jeszcze raz cofnęliśmy się w czasie i odwiedziliśmy park z dinozaurami w Krasiejowie. Było tam miło, wesoło i smacznie.
Wracając już tęskniliśmy za kremówkami i widokiem naszych pięknych gór. Dziękujemy O. Pallotynom, a szczególnie o. Jackowi Jezierskiemu za gościnność i serdeczność.

 

www.ksp.zary.pl   /   01-05-2016


O PRZYGODACH INACZEJ

Klasa V b na podstawie książki M. Twaina „Przygody Tomka Sawyera” projektowała na języku polskim gry planszowe oparte na przygodach tytułowego bohatera. Uczniom bardzo spodobał się taki sposób sprawdzania ich wiedzy z lektury. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i stworzyli bardzo ciekawe gry. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość zagrania na lekcji zarówno w gry zaprojektowane przez siebie, jak i przez innych. Nauka i zabawa w jednym – najlepsze co można zaproponować swoim uczniom.

 

www.ksp.zary.pl   /   18-04-2016


WIOSENNA DYSKOTEKA

W naszej szkole , we czwartek 7 kwietnia odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski KSP. Zabawa była związana z wiosną i każdy uczestnik musiał przynieść, jako bilet wstępu motylka, oczywiście z papieru. Zabawa była przednia a gofry palce lizać. Ciekawe kiedy następna dyskoteka?

 

www.ksp.zary.pl   /   12-04-2016


NAGRODY DLA LAUREATÓW

Dnia 31 marca 2016 r. o godz. 11.00 w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. Uroczystość zorganizowana została w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nagrody odebrali nasi podwójni laureaci Szymon Kujawa kl VI a język polski - opiekun p. Katarzyna Gapińska oraz matematyka - opiekun p. Alicja Tarniowa. Wiktor Klój kl V b historia - opiekun Judyta Czepińska oraz matematyka - opiekunowie p. Alicja Tarniowa, p. Małgorzata Stefaniak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

www.ksp.zary.pl   /   07-04-2016


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2016

5 kwietnia odbył się po raz ostatni sprawdzian szóstoklasisty. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 15 uczniów, ponieważ jeden został zwolniony jako laureat. Zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego dzieci rozwiązywały w dwóch częściach. Na wyniki poczekamy do czerwca.

 

www.ksp.zary.pl   /   05-04-2016


PRZEDSTAWIENIA TEATRU PROFILAKTYCZNEGO

W dniu 4 kwietnia odbyły się przedstawienia Krakowskiego Teatru Profilaktycznego „Kurtyna”. Klasy Gimnazjum i Liceum obejrzały spektakl pt.„Upadły Anioł”, Klasy 1-3 KSP „Kajtek szuka przyjaciela”, a 4-6 „O jeden krok za daleko”.


 

www.ksp.zary.pl   /   04-04-2016


MARSZ DLA PAPIEŻA POLAKA

Już po raz jedenasty, Koło Turystyki Aktywnej PTTK – „RYŚ” w Żarach we współpracy z Parafią p.w. NSPJ w Żarach, Szkołami Katolickimi w Żarach, Starostwem Powiatowym i Nadleśnictwem Lipinki, zorganizowało 1 kwietnia, Nocny Marsz po Zielonym Lesie poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Uczestnicy zebrali się na parkingu leśnym tuż przed godziną 20.00. Przeszli trasą po Zielonym Lesie śpiewając wraz z młodzieżą i nauczycielami Szkół Katolickich, oraz modląc się w różnych intencjach, które były porozwieszane na drzewach. Trzeba było je odszukać w ciemnościach, co bardzo spodobało się przede wszystkim dzieciom. We fluorescencyjnych opaskach, były widoczne dla wprawnych oczu. W trakcie marszu, uczestnicy opowiadali o swoich prywatnych spotkaniach z papieżem, oraz o tym co czuli po śmierci Jana Pawła II. Około 300 maszerujących spotkało się przy ognisku pod wieżą Bismarcka, gdzie o godzinie 21.37 ksiądz Mateusz Pobihuszka poprowadził modlitwę do świętego Jana Pawła II. Nie obyło się bez poczęstunku. Na każdego czekała bułka i kiełbaska z ogniska oraz ciepła herbata.
 

www.ksp.zary.pl   /   04-04-2016


RELIKWIE JANA PAWŁA II W ŻARACH

2 kwietnia w kościele pw. WNMP w Żarach wierni mieli okazję do modlitwy przy relikwiach Jana Pawła II. Już od godziny 17.15 młodzież i nauczyciele ze Szkół Katolickich w Żarach czuwała przy wystawionych na ołtarzu relikwiach. Wspólne śpiewanie pieśni ukochanych przez naszego Rodaka, modlitwy z oraz wspomnienia o Papieżu Polaku, dały wszystkim obecnym okazję do refleksji nad przemijającym życiem. Nastrój podkreślała symboliczna warta zuchów z Gromady Zuchowej „Lolki”. Po Mszy Świętej i Apelu Jasnogórskim, o godzinie 21.37 wszyscy zgromadzeni uczcili pamięć wielkiego Polaka wspólną modlitwą.
 

www.ksp.zary.pl   /   04-04-2016


STAŚ I NEL

Klasa 5a wyruszyła na egzotyczną podróż do Afryki razem z bohaterami książki "W pustyni i puszczy" Henryka Sienkiewicza.

 


 

www.ksp.zary.pl   /   04-04-2016


MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Od Mszy Świętej w Wielką Środę, społeczność szkół katolickich rozpoczęła przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Następnie wszyscy mogliśmy się delektować przedstawieniem Męki Pańskiej w wykonaniu czwartoklasistów. Powoli wprowadzili nas w nastrój świątecznej zadumy. Mimo bardzo trudnego zadania młodzi aktorzy spisali się świetnie. Dziękujemy im i ich wychowawczyniom, Małgorzacie Stefaniak i Katarzynie Nowińskiej, za wspaniałą inscenizację. Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom życzymy spokojnych świąt.
 

www.ksp.zary.pl   /   27-03-2016


SŁODKI DZIEŃ W KATOLIKU!

Po raz kolejny pomagamy. Tym razem choremu 5-letniemu Kubusiowi, który czeka na operację serca. Naszym rodzicom, uczniom, wolontariuszom serca nie brakuje - ilość upieczonych ciast osiągnęła rekordową liczbę 44 a dzięki hojnym/głodnym konsumentom zebraliśmy 1865 zł.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!!!

 

www.ksp.zary.pl   /   24-03-2016


37 WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   24-03-2016


SPOTKANIE Z WIOSNĄ

21 marca to tradycyjnie pierwszy dzień wiosny, w szkole znany jako Dzień Wagarowicza. Uczniowie KSP tak świetnie bawili się w tym dniu, że nikt nie myślał o wagarach. Samorząd Uczniowski i klasa 5a przygotowali krótki występ, a wychowawcy z klasami wiosenne potrawy. Kabaret klasy 5a zasłużył na gromkie brawa. Uczniowie ze smakiem zajadali kolorowe kanapki i sałatki. Hitem były gofry klasy 5a, po które ustawiła się długa kolejka. My już w tym roku spotkaliśmy wiosnę. Miejmy nadzieję, że niedługo poprawi się pogoda i zrobi się naprawdę wiosennie.
 

www.ksp.zary.pl   /   22-03-2016


CZY JANKO MUZYKANT UKRADŁ SKRZYPCE?

Ten problem natury moralnej musieli rozstrzygnąć uczniowie klas 4. Przed sądem udowadniali winę biednego i utalentowanego chłopca lub jego niewinność. Wyroki sodu były różne. Nie tak łatwo uargumentować swoje zdanie i przekonać do niego innych.


 

www.ksp.zary.pl   /   22-03-2016


SUKCES SIATKAREK

Sukcesem zakończył się turniej rejonowy mini-siatkówki dla dziewcząt z Katolickiej Szkoły Podstawowej, a mianowicie, dziewczyny zagrały rewelacyjnie i awansowały do półfinału mistrzostw województwa w czwórkach siatkarskich. Brawo nasze najmłodsze siatkarki. A potem była pizza.
 

www.ksp.zary.pl   /   17-03-2016


DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH


 

www.ksp.zary.pl   /   17-03-2016


ŻARSKA I POWIATOWA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W ZAWODACH PŁYWACKICH

15 marca odbyły się zawody pływackie w ramach Żarskiej i Powiatowej Olimpiady Młodzieży.
Drużyna chłopców i dziewcząt Katolickiej Szkoły Podstawowej zdobyli
I miejsce drużynowo. Oto skład zespołu dziewcząt: Aleksandra Romanik, Julia Świętoń, Zuzanna Jęcek, Hanna Dul, Julia Loch, Ewelina Pisarska, Oliwia Stawisińska, i Małgorzata Szostek. Wyniki indywidualne oraz sztafet:
I miejsce – 4 x 25 metrów sztafeta dziewcząt: Aleksandra Romanik, Zuzanna Jęcek, Julia Świętoń i Oliwia Stawisińska
I miejsce – 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt – Julia Świętoń
I miejsce – 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt – Julia Loch
I miejsce – 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt – Aleksandra Romanik
II miejsce – 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt – Hanna Dul
II miejsce – 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt – Ewelina Pisarska

I miejsce drużynowo wywalczyła reprezentacja chłopców: Hubert Drzewiecki, Jakub Drzewiecki, Konrad Rybaczek, Adrian Pisarski, Wiktor Klój i Szymon Kujawa.
Poniżej wyniki indywidualne i sztafety:
I miejsce – 4 x 25 metrów sztafeta chłopców : Hubert Drzewiecki, Jakub Drzewiecki, Konrad Rybaczek i Szymon Kujawa.
I miejsce – 50 metrów stylem klasycznym chłopców – Szymon Kujawa
II miejsce – 50 metrów stylem dowolnym chłopców – Hubert Drzewiecki
III miejsce – 50 metrów stylem klasycznym chłopców – Wiktor Klój
III miejsce – 50 metrów stylem grzbietowym chłopców – Jakub Drzewiecki

www.ksp.zary.pl   /   17-03-2016


AEROBIK DLA CIAŁA i DUSZY... czyli W NASZEJ ŚWIETLICY jest TANECZNIE, WESOŁO I KOLOROWO

Od trzech lat Pani Marysia Kurcewicz, nauczycielka świetlicy w KSP, z dużym powodzeniem prowadzi kółko o enigmatycznej nazwie - Aerobik dla ciała i duszy. Tutaj uczniowie z klas 1-4 rozwijają swoje talenty taneczne i wokalne. Po lekcjach, w ramach tzw,, cichej świetlicy", dzieci śpiewają,  bawią się i tańczą do różnorodnej muzyki. Następnie przygotowują show dla swoich kolegów ze świetlicy szkolnej. Trzynastego maja 2015 roku było to przedstawienie pt:,, Muzyczna podróż dookoła świata". Dziewczynki (Basia Ochman, Amelia Kropska, Julia Cedro, Nina Bajko, Milena Gierczyk, Hania Sojka) wcieliły sie w role i śpiewały piosenki znanych artystów takich jak: Donatan i Cleo, Zaz, Czesław Niemen, Wioletta, Kate Perry, oraz tańczyły do muzyki cyrkowej jako kolorowe klauny. W tym roku szkolnym, na balu karnawałowym 9 lutego 2016 roku, uczennice z klas 1 i 2, zatańczyły barwny taniec z chustami do ognistej muzyki cygańskiej. Dziewczynki: Anna Maria Alechno, Hania Hakman, Zosia Dobosz, Ania Pisarczyk, Zuzia Syska, Liliana Jankowiak, za swój występ taneczny otrzymały gromkie brawa.

www.ksp.zary.pl   /   14-03-2016


DZIEŃ KOBIET W 5A

Chłopcy z okazji święta kobiet przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę. Na początek rozdali prezenty i kwiaty, a potem zaprosili do stołu na poczęstunek. Zaproponowali zabawy, w których dziewczyny chętnie brały udział. To była naprawdę świetna niespodzianka.
 

 

www.ksp.zary.pl   /   09-03-2016


8 MARCA- DZIEŃ KOBIET W KLASIE I A

Ten dzień małe Kobietki wraz ze swoją wychowawczynią świętowały uroczyście w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Radość była wielka z otrzymanych upominków, ślicznych wiosennych kwiatów oraz słodkości. Na twarzy gościł uśmiech, a godziny w szkole upłynęły bardzo szybko, ponieważ przeplatane były wesołą zabawą. Dziękujemy Rodzicom oraz Chłopakom za piękne życzenia. Polecamy się za rok o tej samej porze. :-D
 

www.ksp.zary.pl   /   09-03-2016


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W KATOLIKU

3 marca Katolicka Szkoła Podstawowa otworzyła swoje drzwi dla najmłodszych-przyszłych uczniów. Tego dnia rodzice i przyszli uczniowie klasy pierwszej mogli obejrzeć szkołę i uczestniczyć w specjalnych zajęciach przygotowanych dla nich. Dzieciom spodobały się doświadczenia przyrodnicze, krótkie przedstawienie, baśniowe zagadki i zajęcia plastyczne. Od września będą już uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej.
 

www.ksp.zary.pl   /   05-03-2016


ETAP MIEJSKI LUBUSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

1 i 2 marca odbył się etap miejski Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Poziom był bardzo wyrównany. W młodszej grupie wiekowej tytuł laureata i awans do finału zdobyła Oliwia Gad. W starszej grupie wyróżnienie wywalczył Konrad Rybaczek. Gratulujemy.


 

www.ksp.zary.pl   /   05-03-2016


PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W ŻARACH

28 miast w naszym województwie odwiedzą symbole Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca w Krakowie. Od 2014 roku znaki podróżują po całej Polsce, a 2 marca zawitały do Żar. Był to 23 przystanek w naszej diecezji. Gospodarzami i organizatorami całego przedsięwzięcia w Żarach są Szkoły Katolickie. Punktualnie o godzinie 17.00 Krzyż Światowych Dni Młodzieży ufundowany przez Jana Pawła II i Ikona Matki Bożej zostały wprowadzone przez uczniów do kościoła pw. WNMP skąd, po krótkiej modlitwie, młodzież przeniosła je ulicami miasta do kościoła pw. NSPJ. Tam odprawiono Mszę Świętą. Po uroczystości symbole udały się w dalszą drogę. Jednym z celów takiej peregrynacji, jest zgromadzenie przy tych znakach ludzi i zachęcenie ich do włączenia się w przygotowanie, jak i osobisty udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
 

www.ksp.zary.pl   /   03-03-2016


ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA…

To były ostatnie słowa niespełna osiemnastoletniej, Danuty Siedzikównyps. "Inka", sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady AK, zamordowanej w 1946 roku przez funkcjonariuszy ówczesnego komunistycznego reżimu. Uczniowie Szkół Katolickich w Żarach od paru lat tworzą swoją historię, przypominając w różnych akcjach wydarzenia i postacie z dziejów swojej ojczyzny. Tak było i tym razem. 1 marca młodzież zeSzkół Katolickich przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. „Bo chcieli być wolni” poświęcony pamięci „żołnierzy wyklętych. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli: Wioletty Tracz i Doroty Basińskiej, wcielili się w role żołnierzy wyklętych, zapomnianych przez historię, a przecież wielkich patriotów. Koncert był przygotowany dla członków Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta, między innym burmistrz miasta Żary, pani Danuta Madej, która po montażu stwierdziła- Od kilku lat biorę udział w koncertach organizowanych przez szkoły katolickie. To piękna inicjatywa i patriotyczny obowiązek. Uważam, że uczniowie biorą przykład z żołnierz wyklętych i „zachowują się jak trzeba”.
 

www.ksp.zary.pl   /   03-03-2016


KONKURS ORTOGRAFICZNY ZŁOTE PIÓR

Nasi uczniowie Zuzanna Syska z klasy1b, Anna Prokopczyk z klasy 3 oraz Jakub Dworak z klasy 4a awansowali do dalszego etapu Konkursu Ortograficznego Złote Pióro. Ostatni, finałowy etap czeka ich w Żaganiu 12 marca. Trzymamy kciuki.

 

www.ksp.zary.pl   /   03-03-2016WYKLĘCI I NIEZŁOMNI

28 lutego 2016 dokonano odsłonięcia Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem powstania i pomysłodawcą pomnika był proboszcz parafii pw. WNMP w Żarach, ks. Paweł Konieczny, przy patronacie burmistrz miasta Danuty Madej. Obelisk znajduje się na terenie kościoła. Proboszcz w ciepłych słowach podziękował wszystkim za przybycie. W wzruszających słowach opowiedział, krótką historię żołnierzy wyklętych. Burmistrz Żar wyraziła ogromną radość, z końcowego efektu i pogratulowała radnym, którzy wpadli na pomysł nadania rondu imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. Starosta powiatu Janusz Dudojć, w refleksyjnym przemówieniu przypomniał o walce z reżimem, natomiast poseł na sejm RP Jacek Kurzępa przekazał twórcom i pomysłodawcom, gratulacje od prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Biskup diecezjalny Tadeusz Lityński, poświęcił pomnik. Apel poległych oraz honorowa salwa wycisnęła z wielu oczu łzy wzruszenia. Zuchy z Gromady Zuchowej ZHP „Lolki”, działającej przy Katolickiej Szkole Podstawowej, wypuściły biało-czerwone balony. Kibice Promienia Żary zapalili biało czerwone race. Uroczystego oprawę zapewniła kompania honorowa i orkiestra, 34 Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego z Żagania.

www.ksp.zary.pl   /   29-02-2016


IMIENINY ZUCHA

Imieniny zucha to święto wszystkich zuchów, które przypada 29 lutego, a więc co cztery lata. W tym roku gospodarzem imprezy była gromada "Wielcy badacze świata". Gry i zabawy przygotowali harcerze, którzy wcielili się w różne postaci np. żabka, wiosna, bobasek, murzynek... a udział brały wszystkie zuchy zrzeszone w żarskim hufcu, a więc także nasze „Lolki”, oraz zuchy z Piotrowa. Ukoronowaniem święta był wspaniały tort ze znaczkiem zucha.

 

www.ksp.zary.pl   /   29-02-2016


REKOLEKCJE SZKOLNE- " JAK SŁONECZNIKI ZAKOCHANE W SŁOŃCU"

W dniach od 22 do 24 lutego 2016 roku uczniowie z klas IA i IB KSP wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które prowadził ksiądz Adam Żygadło wraz ze swoją przyjaciółką "Krysią" (gitarą). Tematem przewodnim, który przewijał się przez 3 dni nauk rekolekcyjnych były " Słoneczniki zakochane w słońcu". Uczniowie wsłuchiwali się w opowiadane historie o ogrodzie, kwiatach (słoneczniku), drzewach, łodzi i innych. Brali udział w różnych scenkach oraz nauczyli się dużo pięknych piosenek, mówiących o Jezusie i wartościach uniwersalnych. Mogli też doskonalić umiejętności manualne, wykonując słoneczniki i łodzie. Dzieci metodą " burzy mózgów" doszli do wniosku, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Symbolem naszego życia jest łódź, która wyrusza w rejs, a my musimy godnie przejść przez to życie. Głębokie myśli i rozważania oraz wyuczone piosenki przez księdza Adama na pewno długo pozostaną w pamięci i sercach wszystkich uczniów. Dziękujemy za te Rekolekcje i dar duchowego uleczenia.

www.ksp.zary.pl   /   25-02-2016


KONKURS KOMIKSÓW

Można uczyć się rysując i oceniając komiksy. Praktyczna nauka języka polskiego w klasach czwartych spotkała się z zainteresowaniem dzieci. 

www.ksp.zary.pl   /   25-02-2016


PSIA PASJA

Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią brali udział w wystawie prezentującej pasję Darii Pieniakowskiej, uczennicy klasy trzeciej Zespołu Szkół w Żarach. Ekspozycję przygotowano w Galerii Kolebka MBP Żary. Wystawa nosiła tytuł „Pod psa urokiem”. Podczas spotkania Daria opowiadała o swojej miłości do psów, przedstawiła swoją kolekcję, w której znalazły się psy maskotki, psy z kamienia, ze szkła. Każdy miał swoje imię i z każdym związana była jakaś historia. W kolekcji były też rzeczy codziennego użytku z motywem psa: poduszki, skarbonki talerzyki, domki, przybory szkolne. Nawet Daria podczas występu miała kapcie z pieskami, bluzkę z pieskiem, a we włosach nie mogło zabraknąć spinek z pieskami. Dowiedzieliśmy się też, że Daria jest uzdolniona artystycznie. Poznaliśmy jej prace plastyczne przedstawiające oczywiście psy. Dobrze, że Daria nie przyprowadziła ze sobą prawdziwego psa – Rokisia, którego przygarnęła ze schroniska – to dopiero byłoby wesoło … Ale i tak spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Po prezentacji był quiz, a następnie częstowaliśmy się tortem i ciasteczkami w kształcie piesków. Na koniec wystawy czekała nas raz jeszcze miła niespodzianka – u wyjścia każdy z nas dostał kolorowy balon. Dziękujemy Darii za tak ciekawą wystawę.
 

www.ksp.zary.pl   /   25-02-2016


MALI CZYTELNICY

Pierwszoklasiści Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarach z niecierpliwością czekali na to wydarzenie – pasowanie na czytelnika. Odbyło się ono w bibliotece szkolnej w uroczystej atmosferze. Zanim zostali pełnoprawnymi czytelnikami musieli wykazać się wiedzą nt. poszanowania książki, zachowania się w bibliotece, a przede wszystkim znajomością wszystkich literek. Szczególnie ważnym momentem wizyty było złożenie przyrzeczenia książce, pasowanie przy pomocy ogromnej zakładki oraz samodzielny wybór pierwszej lektury. Podczas takiej uroczystości nie mogło zabraknąć balonów, słodyczy i pamiątkowych kolorowych zakładek od pani bibliotekarki.

www.ksp.zary.pl   /   22-02-2016


DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

W naszej szkole 22.02 odbył się Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto przyjaźni obchodzone w tym każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie, ponieważ to urodziny założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella. W tym święcie uczestniczyły zuchy z Gromady Zuchowej „Lolki” z KSP. Były pląsy, śpiew, a wszystko to przy świecowisku. Seniorzy opowiadali o harcerstwie z tamtych lat. Jeden z nich, harcmistrz Tadeusz Daszkiewicz, wspomniał swoje przygody z 80 lat, tyle czasu bowiem należy do harcerstwa. Dzieci słuchały go z zapartym tchem.
 

www.ksp.zary.pl   /   22-02-2016


LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI PRO ARTE

17 lutego odbyły się eliminacje szkolne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE. W konkursie wzięło udział 30 uczestników z klas 1-6. Jury oceniało uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: 1-3 oraz 4-6. Do etapu miejskiego, który odbędzie się 1 i 2 marca w Lunie zakwalifikowano po 4 uczestników w każdej grupie.
Grupa 1-3
1.Oliwia Gad -klasa 3
2.Jula Wagner-klasa 2b
3.Amelia Kropska klasa 2c i Antonina Rutkowska klasa 1a
Grupa 4-6
1.Weronika Durys- klasa 4a
2. Wiktoria Rybczyńska- klasa 5a
3. Konrad Rybaczek- klasa 5b i Weronika Kwaśniak klasa 4a
Poziom konkursowiczów był bardzo wysoki i jury miało ogromny problem w wybraniu tylko 4 osób z każdej kategorii. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w następnych etapach.

www.ksp.zary.pl   /   17-02-2016


JAK ZEUS UKARAŁ SYZYFA I INNE MITY

Klasa 5a zabawiła się w bogów i herosów greckich. Wcielili się w postacie z mitów: Zeusa, Syzyfa, Tanatosa, Dedala, Ikara, Minotaura oraz króla Minosa.


 

www.ksp.zary.pl   /   17-02-2016


OPOWIEŚCI O „MARCHEWCE”

Klasy 4 zaskakują nowymi pomysłami na scenki, pięknymi przebraniami oraz wspaniałymi dekoracjami Tym razem „wzięli na tapetę” Anię z Zielonego Wzgórza”. Rosną z nich prawdziwi profesjonaliści.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-02-2016


KARNAWAŁ ZAKOŃCZONY WALENTYNKAMI

Ostatki to czas imprez i zabawy. Dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach potrafią się bawić, wymyślając zabawy na każdą okazję. Samorząd Uczniowski KSP przygotował projekt związany z walentynkami. Ta zachodnia moda weszła na stałe do kalendarza w Polsce, a ponieważ jest świętem sympatii i miłości, to w Katoliku nie mogło jej zabraknąć. Już ubiegłym tygodniu członkowie samorządu przystroili szkołę z okazji walentynek. Kolorowe serduszka zawisły na lampach w korytarzach. W piątek posegregowali pocztę walentynkową. 15 lutego na apelu, dzieci z kółka teatralnegoklas 1-3 odegrały przed swoimi kolegami prześmieszne przedstawienie, klasa a następnie samorząd rozdał kartki walentynkowe. Było ich w tym roku naprawdę sporo. Niektórzy mieli naprawdę zaskoczone miny dostając od swoich kolegów i przyjaciół walentynki.

www.ksp.zary.pl   /   15-02-2016


PRÓBNA GROMADA ZUCHOWA "LOLKI"

Przy Katolickiej Szkole Podstawowej działa Próbna Gromada Zuchowa "Lolki", Związku Harcerstwa Polskiego. Opiekunowie zuchów: ksiądz Adam Żygadło, podharcmistrz, oraz Elżbieta Markulak-drużynowa, co piątek organizują maluchom zbiórki, na których dzieci się świetnie bawią. dzieci już nie mogą się doczekać uroczystej obietnicy zuchowej.

www.ksp.zary.pl   /   15-02-2016


36 WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   15-02-2016


NAUKA STRZELANIA I ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI SPORTOWEJ

Wychodząc naprzeciw potrzebom wychowania pro obronnego kraju oraz zainteresowaniom uczniów, przy dużym wsparciu Dyrekcji, szkolne kółko strzeleckie LOK przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym zorganizowało w dniu 13.02.2016 r. na strzelnicy MOSRiW w Żarach przy
ul. Czerwonego Krzyża 27 bezpłatną naukę strzelania i zawody strzeleckie z broni sportowej: karabinek pneumatyczny FVB i kbks, dla uczniów szkół katolickich. Zajęcia przeprowadzone były oddzielnie dla początkujących i zrzeszonych. Wyniki zawodów:
Kategoria kbks+ kpm - początkujący:
I miejsce - Maciej Korochoda
II miejsce - Przemek Karkowski
III miejsce - Hanna Dul
Kategoria kbks+ kpm -zrzeszeni:
I miejsce – Katarzyna Półtorak
II miejsce - Martyna Zając
III miejsce - Jan Szarek
Najlepsi strzelcy zostali wyróżnieni dyplomami, medalami i nagrodami rzeczowymi, zakupionymi przez Panią Dyrektor mgr Małgorzatę Penkal. Nad sprawną organizacją, przebiegiem oraz bezpieczeństwem, nadzór sprawował nauczyciel EDB mgr Grzegorz Urbaniak wraz z wyznaczonymi instruktorami.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, aprobatą przybyłych rodziców i opiekunów. Udowodniła, że przy użyciu niewielkich środków finansowych oraz chęci i zaangażowaniu, można zorganizować atrakcyjne zajęcia, będące świetną formą spędzania czasu dla młodych ludzi i dobrym pomysłem na rozwijanie pasji pro obronnych.

www.ksp.zary.pl   /   15-02-2016


I MIEJSCE W ŻARSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

12 lutego odbyła się Żarska i Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Szachach. Katolicka Szkoła Podstawowa zdobyła I miejsce w Żarskiej Olimpiadzie Młodzieży i III miejsce w Powiatowej klasyfikacji szkół. Skład drużyny: Igor Kalemba, Aleksander Sobczyk, Maksymilian Klocek, Nina Bajko oraz Igor Kozikowski.

www.ksp.zary.pl   /   15-02-2016


BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS 1-3

9 lutego, w ostatki, odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Na zabawie zjawili się zaproszeni goście z przedszkoli i Domu Samotnej Matki. Przy dźwiękach muzyki wszyscy się świetnie bawili. Przebrania były bardzo pomysłowe i oryginalne.

 

www.ksp.zary.pl   /   12-02-2016


KOLĘDOWANIE NA WYRÓŻNIENIE

Przed feriami w auli Szkoły Muzycznej odbył się II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Poziom występów uczestników ze szkół podstawowych był bardzo wysoki, co podkreśliło jury podczas ogłaszania wyników. Nasze wokalistki Lena Mikołajczyk z IIc i Zosia Polus z Va spisały się super, zdobyły wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

www.ksp.zary.pl   /   10-02-2016


TRADYCYJNY TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. W naszej szkole od rana objadaliśmy się pączkami , więc na pewno w tym roku wszystkich czekają dobre stopnie

www.ksp.zary.pl   /   07-02-2016


NADESZŁY UPRAGNIONE FERIE

Przed feriami zimowymi jest czas na podsumowanie mijającego semestru i rozmowę o bezpieczeństwie. Gimnazjaliści przygotowali warsztaty dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej. Praktyczne ćwiczenia na pewno utkwią w pamięci dzieci. Pani wice dyrektor Elżbieta Prus podsumowała semestr i życzyła uczniom przyjemnego wypoczynku w czasie ferii.

 

www.ksp.zary.pl   /   13-01-2016


 

HONOR I POŚWIĘCENIE

Klasa 5a przekonała sie co to znaczy honor i poświęcenie. Lektura : Chłopcy z Placu Broni na pewno zdobyła ich serca.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   13-01-2016


O TYM JAK WRESZCIE NADESZŁO BOŻE NARODZENIE...

Klasy czwarte zakończyły pierwszy semestr scenkami z lektury "Opowieści z Narnii". Kolorowo i magicznie zrobiło się w szkole po ich występach.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   13-01-2016


ZAWODY PŁYWACKIE W RAMACH WOŚP

10 stycznia odbyły się zawody pływackie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych na dystansach: 25 metrów, 50 metrów i „open” czyli 100 metrów stylem zmiennym. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: styl (sposób) dowolny i klasyczny czyli tzw żabka. Obecni na zawodach nasi uczniowie zdobyli wszystkie pierwsze miejsca w swoich kategoriach:

I miejsce – 25 metrów stylem dowolnym – Sebastian Kols
I miejsce – 100 metrów stylem dowolnym - Aleksandra Romanik
I miejsce – 100 metrów stylem klasycznym – Julia Świętoń
I miejsce – 100 metrów stylem dowolnym – Jurek Sławiński
I miejsce – 100 metrów stylem klasycznym – Bogdan Banasiak.

www.ksp.zary.pl   /   12-01-2016


BAL KARNAWAŁOWY DLA PIĘCIOLATKÓW I SZEŚCIOLATKÓW

www.ksp.zary.pl   /   12-01-2016


I ŻARSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

W prawdziwie zimowej scenerii odbył się I Orszak Trzech Króli organizowany przez parafie pw. WNMP i NSPJ oraz Szkoły Katolickie w Żarach. To oryginalne przedstawienie Jasełek wystawia się na ulicach miejscowości w Polsce oraz zagranicą. Jest to projekt realizowany przez rodziny, szkoły, sąsiadów czy przedstawicieli lokalnych władz. Po prostu zwykli ludzie tworzą niezwykłe przedstawienie. 6 stycznia Mszą Świętą w kościele pw. WNMP rozpoczęły się obchody Święta Trzech Króli. O godzinie 13.00 uformował się Orszak, na którego czele bryczką jechali Trzej Mędrcy ze Wschodu. Następnie ulicami Żar, w barwnym korowodzie, przeszli uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli, ich rodziny oraz przypadkowi przechodnie z uśmiechem, śpiewając kolędy. Ubrani w niebieskie, zielone i czerwone szaty, na głowach mieli korony w barwach swojego królestwa. Wielobarwny wąż ciągnął się żarskimi uliczkami, w zimowej i magicznej scenerii. Na Rynku rozbawiony tłum powitała burmistrz miasta Danuta Madej. Trzej Królowie zaprosili włodarzy miasta do odwiedzenia stajenki, w której narodziło się Dzieciątko. Przed kościołem pw. NSPJ uczestnicy zaśpiewali tradycyjne kolędy. Tam, wspólną modlitwą, uczestnicy I Żarskiego Orszaku Trzech Króli zakończyli swój marsz.

www.ksp.zary.pl   /   09-01-2016


www.ksp.zary.pl   /   23-12-2015


WŚRÓD NOCNEJ CISZY…

22 grudnia Szkoły Katolickie wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, odprawionej przez księdza Adama Żygadło. Po mszy, pani dyrektor Małgorzata Penkal, złożyła kwiaty na grobie księdza Tadeusza Dobruckiego. Następnie uczniowie i nauczyciele KSP udali się na swoje wigilie klasowe. Gimnazjum i liceum uczestniczyło w Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wszystkie klasy podeszły do zadania bardzo profesjonalnie i przygotowały małe przestawienia, ilustrujące treści śpiewanych utworów. Wygrała klasa 1b KLO. Gratulujemy.

www.ksp.zary.pl   /   22-12-2015


PIEROGI NA WIGILIĘ

Nic tak nie smakuje, jak coś co zrobiło się samemu. Klasa 5a, na swoją wigilię klasową, zrobiła pierogi z kapustą i grzybami własnoręcznie. Mama Marysi zaprosiła całą klasę do siebie do domu i zrobiła ciasto, a my kleiliśmy, kleiliśmy i kleiliśmy, aż zrobiliśmy 160 pierogów. Będzie co jeść na wigilii.

www.ksp.zary.pl   /   22-12-2015


JASEŁKA

Klasy czwarte, wraz ze swoimi wychowawczyniami, przygotowały bożonarodzeniowe jasełka. Dzieci podeszły bardzo emocjonalnie do zadania i wykonały je z wielkim zaangażowaniem. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało. Pani dyrektor Elżbieta Prus podziękowała dzieciom, nauczycielkom i rodzicom za przygotowanie jasełek i złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
 

www.ksp.zary.pl   /   22-12-2015


ŚWIĄTECZNE WYDANIE GAZETKI SZKOLNEJ "OD NOWA"


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   19-12-2015


KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ" DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I ICH RODZIN

To wieloletnia tradycja naszej szkoły. Co roku uczniowie z klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami wykonują piękne szopki różną techniką. W tym roku również szopki uczniów z klasy I a i I b możemy oglądać na wystawie w holu szkoły. To działanie bardzo integrujące zespół klasowy, a także dające możliwość spędzenia czasu podczas wspólnego przygotowania szopki. Dziękujemy serdecznie za szopki rodzicom następujących uczniów:

Z klasy I a:
1. Iga Bartosińska
2. Wojtek Czekajło
3. Mateusz Janik
4. Alicja Kabza
5. Gabriel Kwaśniak
6. Blanka Urszulak
7. Zosia Dobosz
8. Konrad Olszewski- Babiński
9. Aleksander Rybiak
10. Antonina Rutkowska
11. Olaf Sado
12. Lena Wolańska
Z klasy I b:
1. Hanna Hakman
2. Sebastian Kols
3. Borys Zankiewicz
4. Aleksander Sobczyk
5. Aleksandra Kozieł
6. Bartosz Grądecki
7. Bartosz Loch
8. Natalia Gierc
10. Wojciech Zalewski

www.ksp.zary.pl   /   19-12-2015


WYCIECZKA DO PRZYJACIÓŁ W NIEMCZECH

Byliśmy dziś w Cottbus, odnowiliśmy kontakty ze szkoła partnerską Frobelgrundschule. Przywitali nas serdecznie, był poczęstunek i warsztaty - robiliśmy ozdoby świąteczne. Byliśmy w planetarium oraz na tradycyjnym Weihnachtsmarkt - na którym spotkaliśmy św. Mikołaja, jeździliśmy na młyńskim kole i rozgrzewaliśmy się pysznymi zupkami w przytulnym barku nieopodal jarmarku. Czas spędzaliśmy wspólnie z grupką dzieci niemieckich - uczyliśmy się języka niemieckiego.

www.ksp.zary.pl   /   17-12-2015


ROZMOWY O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE ŚWIĄT I FERII ZIMOWYCH

16 grudnia Katolicką Szkołę Podstawową odwiedzili goście ze straży, policji i straży miejskiej. Przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie świąt i ferii zimowych.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   17-12-2015


I ŻARSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia ulicami Żar przejdzie Orszak Trzech Króli. To uliczna parada, mająca swoje korzenie w Hiszpanii i Meksyku. Trzej królowie jadąc ulicami miast, rzucają dzieciom słodycze. Inny wymiar przybrał orszak w Polsce. Pierwszy raz zorganizowany spontanicznie w 2004 roku w Warszawie, wszedł na stałe do kalendarza imprez poświątecznych. Od 2011 roku, kiedy to Święto Trzech Króli uczyniono dniem wolnym od pracy, stał się bardzo popularny w wielu miastach w kraju. W tym roku zostanie zorganizowany, przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP, parafie pw. NSPJ i Szkoły Katolickie w Żarach.

[PROGRAM ORSZAKU]

 

 

www.ksp.zary.pl   /   17-12-2015


KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY

21 grudnia na uroczystym apelu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy. Na żywo wszystkie prace można oglądać w holu szkoły, a tu zapraszamy na wirtualna wycieczkę po pięknych pracach dzieci..

 

www.ksp.zary.pl   /   17-12-2015


ZUCHY JUŻ W MUNDURKACH

Nasze zuchy w piątek, na zbiórce, otrzymały mundurki. Ich radość była ogromna. Pierwsza prezentacja dzieci w pełnym umundurowaniu odbędzie się 20.12.2015 na mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele pw. W.N.M.P.

 

www.ksp.zary.pl   /   13-12-2015


SZLACHETNA PACZKA

"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"

Tegoroczna edycja "Szlachetnej Paczki" już za nami. Uzbieraliśmy łącznie 75 paczek dla 2 rodzin, które, dzięki nam, spędzą piękne święta. W przygotowania włączyły się wszystkie klasy. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz darczyńcom spoza szkoły, za wsparcie, transport, zakupy, pakowanie paczek i wszystko, co razem zrobiliśmy!

 

www.ksp.zary.pl   /   13-12-2015


MISTRZOWIE POWIATU

Dziewczęta z Katolickiej Szkoły Podstawowej wygrały powiatowe zawody w piłce siatkowej i zostały Mistrzyniami Powiatu. To już drugi rok z rzędu Katolicka Szkoła Podstawowa jest najlepszą w powiecie żarskim. Dalsza walka przed nimi.

 

www.ksp.zary.pl   /   13-12-2015


MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

6 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie organizowane przez WOPR w Żarach.. Uczniowie rywalizowali na dystansach od 25 do 200 metrów – pływając stylem dowolnym . W tegorocznych zawodach wzięło udział rekordowa liczba dzieci z Żar i okolic. Wyniki najlepszych pływaków Katolickiej Szkoły Podstawowej:

I miejsce – Aleksandra Romanik – 50m stylem dowolnym
II miejsce – Hubert Drzewiecki – 50m stylem dowolnym
III miejsce – Hanna Kiwerc – 25m stylem dowolnym

www.ksp.zary.pl   /   10-12-2015


MIKOŁAJ ODWIEDZA GRZECZNE DZIECI

Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci, a w tym roku uczniowie klasy 5a byli szczególnie mili. Przygotowali klasę, udekorowali posprzątali i nie mogli doczekać się prezentów. Nawet troszkę przysypiali, ale wychowawczyni im nie pozwoliła przegapić tak ważnej wizyty. Napięcie było ogromne, ale w końcu się zjawił i rozdał upragnione podarki. Chyba go trochę zaskoczyliśmy, bo wydaje się, że byliśmy bardziej czerwoni niż on... o ile to w ogóle możliwe.

 

www.ksp.zary.pl   /   07-12-2015


PIERNIKOWE ZAPROSZENIE DO SZKOŁY

Dyrekcja oraz nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprosili dzieci, które w przyszłym roku zaczną się uczyć w pierwszej klasie na wspólne pieczenie pierników. Przyszli uczniowie z zapałem wzięli się do pieczenia pierników, a rodzice im dzielnie sekundowali. Cieszymy się, że w przyszłym roku będziemy mieli takich pracowitych uczniów.

 

www.ksp.zary.pl   /   07-12-2015


CZYTAJĄCA SZKOŁA

Akcje zachęcające do czytania książek mnożą się, a ludzie, którzy je wymyślają, wierzą, że w końcu przyniosą skutek. Pomysłów nie brakuje, ale efekty nie do końca są zadawalające. Promocji czytelnictwa mamy w ostatnich latach sporo, ponieważ badania przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową przyniosły zatrważające wyniki. Ponad połowa Polaków nie czyta wcale,a 28% sporadycznie, tylko 11% czyta regularnie. Wydaje się, że teza, że czytających i tak nie trzeba zachęcać, a reszta i tak się nie przekona do sięgnięcia po książkę, wydaje się prawidłowa. Nie zgadzają się z nią jednak uczniowie i nauczyciele szkół katolickich. W środę 2 grudnia zaprosili młodszych kolegów, rodziców oraz nauczycieli na wspólne czytanie w ramach projektu Cała Polska czyta dzieciom-Czytające szkoły. W środę po południu hol szkół katolickich zapełnił się uczniami podstawówki, gimnazjum i liceum. Przyszli sami albo z rodzicami. Każdy w torbie, plecaku czy po prostu pod pachą przyniósł swoją ulubioną lekturę, aby zaprezentować jej fragmenty zebranym gościom. Powoli wszyscy rozeszli się do sal przygotowanych przez członków samorządu i panią bibliotekarkę Bożenę Majewską. Z marketingowego punktu widzenia cała akcja była przeprowadzona wzorowo i z zaangażowaniem nauczycieli i uczniów. Czy przyniesie efekty zobaczymy w przyszłości, tym bardziej, że uczniowie i nauczyciele nie zamierzają osiąść na laurach, tylko takie imprezy przygotowywać cyklicznie.

 

www.ksp.zary.pl   /   07-12-2015


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKARSKI

4 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Piłkarski dla klas I –III. Katolicka Szkoła Podstawowa wywalczyła III miejsce drużynowo w składzie: Karol Scandola, Stanisław Czajka, Jakub Pajączkowski, Miłosz Lepko, Jakub Kogut, Lukas Kaiser oraz Igor Mariasz. Dodatkowo, statuetkę za najlepszego strzelca turnieju odebrał Karol Scandola.

 

www.ksp.zary.pl   /   07-12-2015


Z WIZYTĄ W MUZEUM

Uczniowie klas 4-6, odwiedzili nowo powstałe Muzeum Pogranicza Śląsko Łużyckiego w Żarach. Razem z przewodnikiem, oraz nauczycielkami odkrywali uroki dawnej ziemi żarskiej. Wzięli udział grze edukacyjnej i obejrzeli stare pocztówki z Żar.

 

www.ksp.zary.pl   /   04-12-2015


MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA

Klasy 1-3 w ramach prezentu mikołajkowego pojechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Ich celem było centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy Mikołaju.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   01-12-2015


ANDRZEJKOWE NALEŚNIKI

26 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Plakaty zapraszały uczniów klas 4-6 KSP na wspaniałą zabawę przy naleśnikach i muzyce. Członkowie samorządu postarali się, aby urozmaicić bal różnymi atrakcjami. Były wróżby, zabawy przy muzyce, dużo balonów i przepyszne oraz zdrowe naleśniki. Nikt nie chciał kończyć tak świetnej zabawy, ale Samorząd obiecał, że już wkrótce zorganizuje następną dyskotekę.

www.ksp.zary.pl   /   01-12-2015


BAW SIĘ RAZEM Z NAMI

25 listopada w hali sportowej Promień zostały rozegrane zawody rekreacyjno-sportowe: „Baw się razem z nami” . W imprezie uczestniczyło 6 żarskich szkół, które w formie wyścigów rzędów rywalizowali o nagrody. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klas od III do VI: Paweł Gierc, Julia Loch, Hanna Dul, Wojciech Dziędzioła, Wojciech Kulczycki, Hanna Majda, Weronika Kwaśniak i Stanisław Czajka. Na zakończenie zawodów każda szkoła dostała pamiątkowe puchary od organizatorów.

www.ksp.zary.pl   /   25-11-2015


MAGICZNY ŚWIAT TOLKIENA

Klasa 5a, na języku polskim, zmierzyła się z epickim dziełem Tolkiena "Hobbit czyli tam i z powrotem". Jak zwykle podeszli do zadania z dystansem i swoistym humorem.


 

 

www.ksp.zary.pl   /   25-11-2015


OPOWIEŚĆ O DORASTANIU

Klasy czwarte na języku polskim poznały baśń dydaktyczną Pinokio napisana przez Carlo Collodiego.. Zobaczmy co z tego wynikło ....

 

 

www.ksp.zary.pl   /   25-11-2015


34 NUMER GAZETKI "NA NOWO"


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   20-11-2015


WYSOKI SĄDZIE!

Klasy czwarte na języku polskim poznały co oznacza bronić swoich racji. Uczniowie próbowali wyciągać wnioski i argumentować, podczas rozprawy sądowej nad Pinokiem. Zabawa była świetna.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   20-11-2015


BIAŁO - CZERWONO

Uczniowie Katolickich Szkół byli uczestnikami akcji "BIAŁO - CZERWONO". Bieg odbył się dnia 07.11.2015 r. Uczestnicy ubrani w barwy narodowe wystartowali o godzinie 9.00 aby upamiętnić ważny dla Polaków dzień odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-11-2015


UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada uczniowie klasy 5a i 5b, pod okiem pani Judyty Czepińskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony walce o niepodległość Polski. Pociąg do wolności był symbolicznym pojazdem, który zabrał w historyczną podróż dzieci i nauczycieli, przypominając im trudną drogę do odzyskania niepodległości Ojczyzny.

 


 

 

www.ksp.zary.pl   /   11-11-2015


„BO CHCIELI BYĆ WOLNI…”

Uwięziony ptak nie śpiewa.
A czy wiesz dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
Ptaka szczęśliwego.


Niepodległość – słowo co roku odmieniane przez wszystkie przypadki w okolicach 11 listopada. Polacy dobrze wiedzą, jak ważne jest posiadanie własnego państwa, jak bolesna jest jego strata i jakie niesie to skutki. Ponad stuletni okres niewoli narodowej i 45-letni okres komunistycznej opresji, przedzielone krótkim, bo niewiele ponad dwudziestoletnim, okresem istnienia niepodległej Polski (z tego ponad pięć lat pod okupacjami) pokazał, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a proces jej odzyskiwania jest długi i bolesny. Niepodległość to nie tylko formalne pojęcie, lecz przede wszystkim wartość, której trzeba bronić. Kiedy jednak mówimy o niepodległości, od razu pojawiają się pojęcia z nią związane, takie chociażby jak suwerenność i patriotyzm. Już od paru lat uczniowie Szkół Katolickich w Żarach starają się pokazać swoje zaangażowanie w obchody Święta Niepodległości. W tym roku nie było inaczej. Program artystyczny „ Bo chcieli być wolni…” zaprezentowali licznie przybyłej publiczności. Zrobili to w przejmujący sposób, który wywoływał w zebranych nostalgię i wzruszenie. Chwila zadumy nad życiem i śmiercią postaci, które przedstawili, między innym księdza Ignacego Zonia, żołnierza wyklętego i niezłomnego, po znaną nam już z poprzednich przedstawień Inkę, osiemnastoletnią ofiarę prześladowań komunistycznych, spowodowała łzy i refleksje z powodu tak pięknych postaw ludzi, którzy walczyli za wolność Polski. Uczniowie i nauczyciele Szkół Katolickich mogą śmiało o sobie powiedzieć, że są prawdziwymi patriotami, co udowodnili recytując i śpiewając piękne teksty, przygotowane przez nauczycielki: Wioletę Tracz i Dorotę Basińską. .

www.ksp.zary.pl   /   10-11-2015


KOSMICZNA WYCIECZKA

3 listopada klasy 4-6 pojechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Na początek odwiedziliśmy nowo powstałe planetarium, a następnie udaliśmy się do Cinema City na film pt "Mały Książę" Po projekcji wszyscy z zapałem oddali się shopingowi. Po południu zmęczeni wróciliśmy do Żar.

 

www.ksp.zary.pl   /   03-11-2015


BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ...

Klasa 5a w imieniu Samorządu Uczniowskiego zbierała 3 tygodnie znicze, które 30 października zaniosła na cmentarz komunalny w Żarach. Uczniowie szkoły przynieśli bardzo dużo zniczy, więc dzieci miały co zapalać na opuszczonych i zapomnianych grobach. Ich zapał był ogromny, dlatego nie ograniczyli się tylko do zaświecania światełek, ale także uprzątali zarośnięte groby. Zachowali się pięknie dając innym przykład prawdziwej odpowiedzialności i miłości. Dziękuję…

 

www.ksp.zary.pl   /   02-11-2015


PRZYGODY NAD MISSISIPI

Klasa 5a zaprezentowała na lekcji języka polskiego scenki iz lektury "Przygody Tomka Sawyer'a. Młodzi aktorzy już w czwartej klasie pokazali talent i profesjonalizm. Teraz było podobnie . Przygody niesfornego chłopca przypadły im do gustu.


 

www.ksp.zary.pl   /   30-10-2015


JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI...

27 października 2015 roku uczniowie klas I a i I b zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach. Są już pełnoprawnymi uczniami.
Była to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w obecności wielu gości: pani Burmistrz Danuty Madej, pani Dyrektor Małgorzaty Penkal, pani vice Dyrektor Elżbiety Prus, księdza Proboszcza Pawła Koniecznego, nauczycieli, kochanych rodziców, uczniów i innych zaproszonych gości.
Bohaterowie dnia byli dumni, że mogą po raz pierwszy jako uczniowie zaprezentować się swoim bliskim.
Zgromadzeni goście mogli wysłuchać pięknych recytacji wierszy oraz piosenek w wykonaniu najmłodszych uczniów.
Pierwszakom towarzyszyły osoby z Królestwa Szkołolandii: Król Ołówkos, Królowa Ołówkowa oraz Gwardziści, którzy dodawali odwagi i chwalili uczniów za ich piękną postawę.
Najbardziej podniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, którego treść wypowiedzieli wspólnie wszyscy uczniowie.
Następnie każdy z nich został pasowany przez żaka na ucznia i przyjął gratulacje z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Penkal. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali od swoich wychowawczyń pani Beaty Rogackiej i pani Jolanty Oszmaniec teczki z pamiątkowym dyplomem, planem lekcji i legitymacją szkolną.
Po uroczystym złożeniu podpisów pod swoim zdjęciem każdy już wiedział że pierwszaki zasłużyły na nagrodę. Rodzice wręczyli swoim pociechom rożki pełne słodycze oraz misie.
Uroczystość Pasowania na Ucznia uświetniły występy dzieci ze starszych klas , które zaprezentowały: śpiew, recytację, grę na instrumentach, taniec towarzyski i akrobatykę. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci wszystkich pierwszaków.
 

www.ksp.zary.pl   /   28-10-2015


BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

26 października odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych dla uczniów klas 1-3. Dzieci przebrały się stosownie do tematu zabawy i hol szkoły zapełnił się aniołkami i innymi świętymi. Były tańce, zawody i różne zabawy. Okazało się, że taki mały i taki duży może świętym być. Czekamy z niecierpliwością na przyszły rok, żeby znów poczuć się świętym.
 

www.ksp.zary.pl   /   28-10-2015


DZIEŃ PATRONA


W liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, Szkoły Katolickie uczciły swego Patrona. Na holu odbyła się projekcja filmów i bajek o naszym świętym Patronie , by przypomnieć sobie jego życie i nauczanie. Ponadto w czasie przerw uczniowie mogli wysłuchać ulubionych pieśni Papieża – Polaka oraz tych napisanych specjalnie dla niego. Cytaty z jego nauczania były rozwieszone po całej szkole, zatem wchodząc do poszczególnych klas mogliśmy przeczytać ważne słowa Ojca Świętego, przede wszystkim o rodzinie. Wystrój szkolnego holu również pomógł wprowadzić nastrój radości i świętowania. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia dziękujemy.

www.ksp.zary.pl   /   24-10-2015


MAGIA I PROFESJONALIZM


Klasy czwarte przedstawiły scenki z "Akademii pana Kleksa", Jana Brzechwy. Brawurowe przedstawienia, profesjonalne przebrania i świetne dekoracje dają nadzieję, że następne będą takie same albo jeszcze lepsze.

 

 

www.ksp.zary.pl   /   20-10-2015


SPOTKANIE Z PANIĄ BURMISTRZ


Spotkanie uczniów klas I KSP z panią burmistrz D. Madej i przedstawicielami Straży Miejskiej i policji. Dotyczyło ono bezpieczeństwa dzieci w szkole, na placach zabaw i w drodze do szkoły. Uczniowie otrzymali w prezencie kamizelki odblaskowe i plany lekcji.

 

www.ksp.zary.pl   /   19-10-2015


TABLET DLA JULKI CEDRO!!!


3 października we Wschowie odbył się finał konkursu plastyczno-literackiego „Na tropie tajemnic mojego regionu”, zorganizowany z okazji X Lubuskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Nasza uczennica Julia Cedro, z klasy IV „b” zdobyła główna nagrodę - tablet! –za komiks do żarskiej legendy „Czarny Rządca”. Wręczenie nagrody odbyło się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej . Nagrodę wręczyła pani dyrektor Beata Kłębukowska. Brawa dla Julii!!!

 

www.ksp.zary.pl   /   19-10-2015


SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM WAKUŁĄ


2 października uczniowie klasy IV „b” uczestniczyli w spotkaniu autorskim (w ramach akcji „Z książką na walizkach”) z Pawłem Wakułą, zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach.
Gość spotkania dał się poznać nie tylko jako pisarz , autor m.in. takich książek jak: „Jagiełło pod prysznicem”, „Mój tata jest olbrzymem”, „Na tropie sześcioptaka”, „Kajtek i Yetik”, ale też jako rysownik-humorysta. Potrafił w krótkim czasie narysować wzbudzający wiele śmiechu portret Władysława Jagiełły w kąpieli. Przy okazji usłyszeliśmy kilka ciekawostek o królach Polski, bowiem autor zdradził , ze w książce „Jagiełło pod prysznicem” można przeczytać m.in., kto sprowadził kawę do Europy albo ile palców u stóp miał Władysław Warneńczyk.
Dzięki temu spotkaniu przekonaliśmy się, że historię da się lubić!
W dalszej części spotkania rozstrzygnięto I etap konkursu plastyczno-literackiego „Na tropie tajemnic mojego miasta”, w którym braliśmy udział. Praca Oli Niedźwieckiej otrzymała wyróżnienie, zaś komiks Julii Cedro przeszedł do II etapu. Obie uczennice otrzymały jako nagrody książki Pawła Wakuły.
Na koniec spotkania mieliśmy okazję kupić książki pisarza z jego autografem oraz niepowtarzalnym rysunkiem. Pełni wrażeń, bogatsi o nowe wiadomości z historii, wróciliśmy do szkoły.
Trzymamy kciuki za Julię Cedro i jej pracę!

www.ksp.zary.pl   /   19-10-2015


MASTERCHEF PANA KLEKSA


Tym razem nietypowe lekcje polskiego w klasach czwartych rozgrzały uczniów do czerwoności. Rywalizowali w Masterchefie. Potrawy były imponujące a talent uczniów ogromny. Wszystkie były kolorowe oryginalne i nietypowe jak sam pan Kleks. Masterchefem w klasie 4a został Adrian Pisarski a w klasie 4b Julia Cedro. Wszystkim serdecznie gratulujemy, ponieważ wszystkie potrawy były bardzo dobre.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-10-2015


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje,
a nową bez przerwy zdobywa,
ten może być nauczycielem innych.
Konfuncjusz

14 października. Tego dnia obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, w szkole popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Dzieci w szkołach lubią to święto.. bo wiadomo jak nie ma lekcji, czy sprawdzianów to święto mają również uczniowie. Dzień to miły i potrzebny. Uczący szacunku do człowieka, jakim jest nauczyciel, jego pracy i zaangażowania, szacunku do wychowawcy, przewodnika przez wiedzę, jakim jest, bądź powinien być nauczyciel. Uczniowie naszej szkoły w krótkim programie przygotowanym przez klasę 3 i ich wychowawczynię panią Marzenę Karatysz, podziękowali wszystkim nauczycielom za ich trud i wysiłek w nauczanie. Następnie podarowali pedagogom słodkie upominki. Dziękujemy serdecznie.

www.ksp.zary.pl   /   15-10-2015


W NASZEJ SZKOLE SĄ ZUCHY!!!!!!

Tak, tak w naszej szkole działalność swoją rozpoczęła gromada zuchowa pod przewodnictwem księdza Adama i p. Elżbiety Markulak. 9.10.2015 r. odbyła się pierwsza zbiórka zuchowa, na którą przybyło 36 uczniów naszej szkoły. Wyjaśnione zostały zasady, jakimi kierować będą się przyszłe zuchy, czym jest ZHP oraz jakie mundurki noszą zuchy i zuchenki. Były pierwsze pląsy i krąg, było super!

www.ksp.zary.pl   /   13-10-2015


WYSTARCZY CHCIEĆ

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II


Jan Paweł II pragnie żebyśmy nie tylko kochali myślą, ale też czynem. W swoich przemówieniach zwraca uwagę na to, że wystarczy chcieć. Tak mało w ostatnich latach chcemy. Jednak społeczność Szkół Katolickich w Żarach, której patronem jest Papież Polak, jak co roku pokazała, że chcieć to móc. Z okazji Dnia Papieskiego rodzice uczniów upiekli ciasta, które nauczyciele i młodzież sprzedawała na specjalnych stoiskach przed kościołami pw. WNMP i kościołem Garnizonowym. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na stypendia dla dzieci z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jednocześnie wolontariat szkolny prowadził kampanię „Pola nadziei”-akcja żonkil, która daje nadzieję na zrozumienie, czym jest opieka paliatywna. Co roku - w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach. Celem akcji jest, pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, w naszym przypadku dla żarskiego zakładu opieki paliatywnej. Mieszkańcy Żar chętnie włączali się w akcje prowadzone przez społeczność szkół katolickich, udowadniając, że wystarczy chcieć aby pomóc potrzebującym.

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2015


BEZPIECZNA DROGA

Uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji. Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i domu, oraz o ostrożności na przejściach dla pieszych.


 

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2015


WYCIECZKA DO KLICZKOWA

28 września wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej udały się na wycieczkę integracyjną do Kliczkowa. Dzieci zwiedzały zamek dowiadując się o zwyczajach panujących tam dawno temu. Były też przejazdy wozem, który ciągnęły dwa piękne konie - Dyziu i Zyziu. Mile spędziliśmy czas na wspólnych zabawach w parku okalającym zamek. Nasze spotkanie zakończyło wspólne ognisko. Wyjazd był bardzo udany, podobnie jak pogoda tego dnia :)
 

www.ksp.zary.pl   /   05-10-2015


CZYTAMY POLSKIE LEGENDY

W miesiącu wrześniu w klasie V b odbył się cykl czytania „Legend polskich” autorstwa Wandy Chotomskiej. Z inicjatywy pani Judyty Czepińskiej na lekcje historii zostali zaproszeni goście, którzy mieli okazję wprowadzić uczniów w świat pięknych podań polskich. Z legendą „O Lechu, Czechu i Rusie” zapoznała piątoklasistów pani Katarzyna Szulak. Pani Barbara Drzewiecka zaprezentowała dzieciom świat legendy „O Popielu i Mysiej Wieży”. Serdecznie dziękujemy za wsparcie szlachetnej akcji, jaką jest czytanie, ponieważ łączy ono pokolenia.
 

www.ksp.zary.pl   /   29-09-2015


DZIEŃ CHŁOPAKA W 5A

Na lekcji wychowawczej dziewczęta z klasy 5a przygotowały niespodziankę dla swoich chłopaków. Były prezenty , konkursy i pizza. Cała klasa świetnie się bawiła. 


 

www.ksp.zary.pl   /   27-09-2015


OFERTA ZAJĘĆ „DO WYBORU” - 4 GODZINA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Siatkówka – środa 16.00 – 17.30
Koszykówka – wtorek 16.00-17.30
Piłka nożna – czwartek 16.15 – 17.45
Zumba – poniedziałek 16.15 – 17.00

Sekcja pływacka
grupa zaawansowana A – poniedziałek 16.45-17.45
grupa średniozaawansowana B – wtorek 16.00-17.00
grupa średniozaawansowana C - środa 16.00-17.00
grupa średniozaawansowana D- czwartek 16.30-17.30
grupa początkująca I i II klasy KSP: poniedziałek 15.45-16.45
lub grupa początkująca I i II klasy KSP: piątek 15.30-16.30
Basen rekreacja – środa 17.00-18.00

Uwaga wszystkie formy zajęć na basenie objęte są opłatą za wstępy
i wynoszą 90 zł za cały rok szkolny (przy wstępie 3 zł tak jak do tej pory)

Procedury realizacji i monitoring obowiązkowej godziny
wychowania fizycznego - 20015/2016- KSP, KG i KLO

www.ksp.zary.pl   /   27-09-2015


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. 

www.ksp.zary.pl   /   27-09-2015


INTEGRACJA KLAS 4

14 września odbyło się wyjście integracyjne klas czwartych wraz z ich wychowawczyniami. Dzieci miały okazję skorzystać z gościnności Pani Natalii Dydyńskiej, która poczęstowała je pyszną pizzą w Pubie Havana. Następnie dzieci ruszyły na podbój placu zabaw Guliwer. Z uśmiechami na twarzach po ciekawie spędzonym czasie wróciły do szkoły.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-09-2015


SZANOWNI RODZICE

Szanowni rodzice przypominamy o stawkach czesnego obowiązujących w naszych szkołach:

Katolicka Szkoła Podstawowa:
- pierwsze dziecko – 390 zł
- drugie dziecko i kolejne – 195 zł

Katolickie Gimnazjum:
- pierwsze dziecko – 420 zł
- drugie dziecko i kolejne – 210 zł

Katolickie Liceum Ogólnokształcące:
- pierwsze dziecko – 530 zł
- drugie dziecko i kolejne – 265 zł

Jeżeli dwoje Państwa dzieci uczy się w różnych szkołach, to na drugie dziecko przysługuje zniżka i czesne wynosi: w KSP – 300 zł, w KG – 325 zł.

Jeżeli troje Państwa dzieci uczy się w różnych szkołach, na drugie i trzecie dziecko przysługuje zniżka i czesne wynosi: w KSP – 205 zł, w KG – 225 zł.

Na czwarte dziecko w szkole przysługuje zniżka i czesne wynosi: w KSP – 135 zł, w KG – 150 zł.

Rodzice uczniów kl. VI KSP, III KG oraz III KLO płacą czesne, zgodnie z umową i statutem szkoły, przez 12 miesięcy, tj. od 1 września do 31 sierpnia każdego roku szkolnego.

www.ksp.zary.pl   /   13-09-2015


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września 2015 roku Mszą Świętą Szkoły Katolickie zainaugurowały rok szkolny. Po eucharystii nastąpiło poświęcenie tornistrów dzieci, które w tym roku po raz pierwszy wejdą w mury naszej szkoły. Następnie pani dyrektor Małgorzata Penkal przywitała całą społeczność i przekazała życzenia dla dzieci i rodziców oraz pracowników całej szkoły. Potem przed szkołą pani woźna przywitała wszystkich uczniów prawdziwym dzwonkiem szkolnym. Wakacje się skończyły i trzeba wziąć się do pracy. Powodzenia wszystkim w nowym roku szkolnym.

www.ksp.zary.pl   /   03-09-2015


Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się
1 września o godzinie 9:00 w Kościele WNMP.

www.ksp.zary.pl   /   30-08-2015


SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

Podręczniki na rok szkolny 2015/2016

www.ksp.zary.pl   /   17-08-2015


 

 

 

 

         
         

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © www.ksp.zary.pl - 2012.
All Rights Reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.