gify kwiaty

 
Strona głównaPatron szkołyNauczycieleUczniowiePlan lekcjiOgłoszeniaGaleriaKontakt
 
WSZYSTKIE ARCHIWUM      
       

 

ARCHIWUM 2013/2014UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

27 czerwca 2014 Szkoły Katolickie uroczystą mszą świętą zakończyły pracowity rok szkolny. Po mszy, pani dyrektor Małgorzata Penkal podziękowała pracownikom i uczniom za ciężka pracę i pogratulowała wszystkim dobrych wyników ze sprawdzianu klas 6, egzaminu gimnazjalnego oraz ze 100% zdawalności matury. Swoje życzenia pomyślności przekazała także, wicestarosta powiatu żarskiego, Danuta Madej. Następnie Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum udały się do szkoły na rozdanie świadectw i nagród. A uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej swoje nagrody odebrali w kościele. Przed nami 2 miesiące wymarzonych wakacji. Wypoczywajcie bezpiecznie.
 

www.ksp.zary.pl   /   05-07-2014


DZIEŃ RODZINY

18 czerwca 2014 r. , w środę po południu odbyło się spotkanie integracyjne rodziców, dzieci i wychowawczyni z kl. II A KSP. W holu szkoły uczniowie wystąpili dla rodziców w scenkach pt. "Z kulturą na Ty". Dzieci przedstawiły fragmenty savoir- vivru czyli bon-tonu, albo też dobrych manier z kodeksu dobrego zachowania się na co dzień. W trakcie przedstawienia wszyscy delektowali się słodkościami i napojami. Potem był również Mini-Playback-Show. Dziewczynki wcieliły się w postacie znanych gwiazd muzyki tj.: Michael Jackson i Sylwia Grzeszczak. Goście podziwiali śpiew i ruchy wokalistek. Wszyscy wesoło się bawili. Na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki-różne przedmioty ulepione z gliny samoutwardzalnej. W miłym nastroju trzeba było się pożegnać. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w imprezie. :-D Do zobaczenia za rok.
 

www.ksp.zary.pl   /   25-06-2014


SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

Podręczniki na rok szkolny 2014/2015

www.ksp.zary.pl   /   18-06-2014


ZAŚPIEWAJ Z NAMI

Choć do pełnej radości zabrakło pół punktu, to i tak świetnie bawiliśmy się na turnieju „Złota Nutka”, przeznaczonym dla trzecioklasistów z żarskich szkół. Drugie miejsce dzielnie wywalczyli: Asia Pisarczyk, Julek Kujawa, Konrad Rybaczek – znawcy muzycznej teorii, Łucja Wrońska i Zuzia Schmidt – plastyczki oraz Bartek Szulak jako Piotr Rubik wraz ze swoim zespołem: bębny – Hubert Drzewiecki, flet – Wiktor Klój, narrator - Konrad Rybaczek soliści – Oliwia Stawisińska, Kamil Kościcki, Patryk Kowhanko, oraz chór – pozostali uczniowie klasy 3b.
Piosenka „Papierz – pielgrzym” z „Cantobiografii Jana Pawła II” zapadła nam głęboko w serca. Będzie kojarzyła się z niedawną kanonizacją patrona naszej szkoły.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-06-2014


CZY ZNASZ TAKI PARKÓW I ZADRZEWIEŃ?

„Szczygieł, sowa, kruk, czubatka,
Drozd, sikorka i dzierlatka,
Wilga, zięba, bocian, szpak
Oraz każdy inny ptak” znane są naszym przyrodnikom z klas piątych: Oldze Węgier, Faustynie Polus i Igorowi Walęsiakowi, którzy wzięli udział w warsztatach ornitologicznych zorganizowanych w SP 1 w Żarach. Prezentacje multimedialne o ptakach parków i zadrzewień przedstawili ornitolodzy z Lubska.
Nasza Olga oraz uczeń SP1 zajęli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym, w którym należało wykazać się wiedzą o życiu ptaków, rozpoznać je na fotografiach, odgadnąć ich głosy ! Bardzo dobrego przygotowania gratulujemy także Faustynie.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-06-2014


„GERWAZY” DLA MŁODYCH FILMOWCÓW

13 czerwca, w piątek, w Katolickiej Szkole Podstawowej w Żarach odbył się I Festiwal Filmów Lekturowych. Uczniowie klas piątych i szóstej nakręcili własne adaptacje lektur, które omówili na lekcjach języka polskiego. Były to krótkie etiudy z Hobbita i Harrego Pottera, ale włożyli w nie sporo pracy , bawiąc się przy tym niezmiernie. Nagrody były przyznawane w siedmiu kategoriach: Najlepszy aktor i aktorka, pierwszo i drugoplanowa, najlepsze kostiumy, najlepszy reżyser, najlepszy film oraz nagroda publiczności. „Gerwazy”, bo taką nazwę ma statuetka na wzór hollywoodzkiego „Oskara”, sprawił zwycięzcom ogromną radość. Uczniowie zapowiadają, że za rok postarają się nakręcić o wiele lepsze filmy. Zatem do zobaczenia na II Festiwalu Filmów Lekturowych.

Wyniki: Najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa: Dawid Kropski i Olga Węgier
Najlepszy aktor i aktorka: Igor Walęsiak i Magda Ochman
Najlepsze kostiumy; Klasa 5b (chłopcy)
Najlepszy reżyser: Igor Walęsiak
Najlepszy film: klasa 5b (chłopcy)
Nagroda publiczności ufundowana przez Danutę Madej wicestarostę powiatu żarskiego- klasa 6b

 

www.ksp.zary.pl   /   17-06-2014


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIĘKNEGO CZYTANIA CZYT*AS

Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Żarach zorganizowała IX już edycję Międzyszkolnego Turnieju Pięknego Czytania.
Naszą szkołę reprezentowali Weronika Mikoś z klasy III”a” w kategorii klas III-IV oraz Michał Chyl, uczeń klasy V”b”, w kategorii klas V-VI. W pierwsze części spotkania , jak zawsze, uczestnicy czytali przygotowany wcześniej przez siebie tekst. Weronika czytała fragment książki Barbary Stenki „Masło przygodowe”, natomiast Michał fragment książki Andrzeja Maleszki „Czerwone krzesło”. W drugiej części zawodnicy zmagali się z obcym tekstem, który zaskoczył wieloma pułapkami językowymi.
Jury doceniło umiejętności czytania ze zrozumieniem i wyczucie wyrazu artystycznego u Weroniki i przyznało jej I miejsce, natomiast Michał otrzymał I wyróżnienie w kategorii klas V-VI.
Wielkie brawa dla obojga uczestników!!!

 

www.ksp.zary.pl   /   17-06-2014


LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczniowie klasy pierwszej razem ze swoją panią Bożeną Majewską zaprosili 10 czerwca swoich rodziców na lekcję języka niemieckiego, żeby pokazać czego nauczyli się w ciągu pierwszego roku nauki języka obcego. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę na bardzo wysokim poziomie, od przedstawienia się, poprzez przedstawienie swoich rodziców, nazywanie przyborów szkolnych, liczb, kolorów, czynności, aż po zwroty na powitanie i pożegnanie. Pokazali też, że bawiąc się, m.in. w „Głuchy telefon”, malarza liczb, można polubić język niemiecki i bardzo dużo nauczyć się. Piosenka z misiem Theo i uśmiechniętym słoneczkiem wniosła dużo ciepła i radości. Jeszcze raz dziękuję rodzicom i uczniom za udział w lekcji
 

www.ksp.zary.pl   /   17-06-2014


JAK NA WYCIECZKĘ … TO DO LIBERCA

Klasa 6 b na wycieczkę pożegnalną wybrała się do Liberca. Rano wyruszyliśmy pełni zapału , bo program był naładowany atrakcjami i chcieliśmy zrealizować go w całości. O 10.30 opanowaliśmy Aquapark Babylon i wzięliśmy go do 3 godzinnej niewoli. Rury, lejki, sauny, bąbelki i lina stały się naszym żywiołem. Potem wpadliśmy na chwilę zabawy do Lunaparku i zagraliśmy w Laser Game. Poczuliśmy, że nareszcie jesteśmy w swoim żywiole. Na tym nie koniec. Zawitaliśmy bowiem jeszcze na 2 godzinny spacer do IQLANDII, gdzie atrakcje techniczne, matematyczne, fizyczne, chemiczne i wiele innych przypominają nasze warszawskie Muzeum Kopernika. Super zabawa! O 18-stej zamknęli obiekt i musieliśmy się ewakuować… do MC Donalda. Po „skromnym” posiłku oczywiście nie skończyliśmy jeszcze naszej przygody, bowiem ostatni punkt programu to wejście na najwyższy szczyt w okolicy Jested, gdzie odbywają się zawody pucharu świata w skokach i narciarstwie alpejskim. Nie było litości i każdy wspiął się na górę, ale było warto. Widoki było piękne. Zeszliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Żar, ale po drodze w Bogatyni zobaczyliśmy największa „dziurę w ziemi”-kopalnię odkrywkową Polsce. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy cali i zdrowi do domu.
 

www.ksp.zary.pl   /   16-06-2014


MIŁOŚĆ, POŚWIĘCENIE I HONOR

Klasy piąte wystawiły scenki z pięknej książki Astrid Lindgren ”Bracia Lwie Serce”, kończące w tym roku ich spotkania z lekturą.

 

 
 

www.ksp.zary.pl   /   16-06-2014


LAS WITA NAS

Kolejna grupa młodych ludzi świetnie bawiła się i skutecznie uczyła w Zielonym Lesie podczas Leśnych Gier Młodzieżowych, przygotowanych przez Nadleśnictwo Lipinki.
6 czerwca 2014 r. pogoda bardzo sprzyjała tej imprezie.
W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Maja Kulczycka i Olga Węgier z kl. 5a oraz Ola Baranowska, Faustyna Polus i Igor Walęsiak z kl. 5b. Wszyscy wykazali się dużą umiejętnością rozpoznawania liści leśnych drzew i poznali wiele aspektów pracy leśnika.
Może ktoś z nich wybierze w przyszłości ten zawód?

 

www.ksp.zary.pl   /   16-06-2014


PŁONIE OGNISKO W LESIE ….

Klasa 3b wraz z rodzicami i wychowawczynią urządziła w Zielonym Lesie podchody. 14 maja 2014 r. słońce pięknie przeświecało przez zielone liście buków, tylko od czasu do czasu bawiąc się z nami w chowanego.
Choć szliśmy najkrótszą trasą, las zdążył nas zaskoczyć swoim urokiem i różnorodnymi, niezwykłymi widokami. W dodatku wszyscy bardzo przeżywali zadania przygotowane dla siebie nawzajem. Las gościł nas tak życzliwie, że aż szkoda było wracać do domu.
Naszym rodzicom, za to byli z nami w tym dniu i przez cały rok, wręczyliśmy medale, a państwu Dorocie i Aleksandrowi Boniec bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ogniska.

 

www.ksp.zary.pl   /   16-06-2014


POWRÓT DO ….. KOTLINY KŁODZKIEJ

Już po raz trzeci klasa 3b wraz z wychowawczynią podziwiała niezwykłe zakątki Kotliny Kłodzkiej. Wycieczka odbyła się w dniach 24-25 maja 2014 r.
W tym roku zwiedzaliśmy zdumiewająco piękną Jaskinię Niedźwiedzią, fantastyczną krainę Ogrodu Bajek, wyjątkową Twierdzę Kłodzką i jej podziemia, nawiedziliśmy sanktuarium Mari Śnieżnej, urokliwie położone na górze Igliczna.
Na niedzielnej mszy św. byliśmy w zabytkowym kościółku św. Krzyża w Międzygórzu, miejscowości zwanej drugim Zakopanym. W tej perle Sudetów wielkie wrażenie zrobiła na nas ogromna zapora wodna i Wodospad Wilczki, drugi co do wielkości w Sudetach.
Wszyscy uzbierali wiele pieczątek do Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.
Najwięksi śmiałkowie wędrowali z tatą Asi, panem Pisarczykiem, do historycznego Schroniska pod Śnieżnikiem.
Świetnie bawiliśmy się oglądając wspólnie finałowy mecz Ligii Mistrzów.
Za niezapomnianą wycieczkębardzo dziękujemy naszym rodzicom, a zwłaszcza tacie Asi – nauczycielowi geografii i pasjonatowi wędrówek.

 

www.ksp.zary.pl   /   16-06-2014


POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI

5 czerwca klasy szóste, pięknym polonezem, rozpoczęły bal abiturientów Katolickiej Szkoły Podstawowej. Pani dyrektor Elżbieta Prus pogratulowała uczniom bardzo dobrego wyniku ze sprawdzianu. Wynik 32.00 plasuje nas, jak zwykle, w czołówce. Najlepsi z najlepszych przestawili program artystyczny , w którym brały udział ich wychowawczynie. Podziękowali swoim nauczycielom i rodzicom za ostatnie 6 lat wspólnego wysiłku. Potem bawili się na dyskotece. Już od 1 września staną się gimnazjalistami. Powodzenia.
 

www.ksp.zary.pl   /   16-06-2014


MINI PLAYBACK-SHOW

12 czerwca (czwartek) 2014 r., w świetlicy szkolnej KSP odbył się Mini Playback-Show. Wystąpiły dziewczynki z klasy II a (Gierczyk Milena, Kwaśniak Weronika,Soroko Gabrysia, Kudła Julia oraz z klasy II b (Baworowska Ola, Bajko Nina, Cedro Julia, Krzesińska Wioletka, Niedźwiecka Ola). Uczennice wcieliły się w znane gwiazdy muzyki takie jak: Michael Jackson, Shakira, Rihanna, Elsa, Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Violetta. Organizatorem zabawy i gospodarzem była pani Maria Kurcewicz, a współorganizatorem pani Beata Rogacka. To był prawdziwy show. Młode gwiazdy zachwyciły swoimi strojami i ruchami. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział we wspólnej zabawie. Zapraszamy już w nowym roku szkolnym. :-D Do zobaczenia !
 

www.ksp.zary.pl   /   16-06-2014


ZŁOTO NA 600 METRÓW

9 czerwca odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Żarskiej i Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy VI – Jakub Piwowarski, który zdobył złoty medal w biegu na 600 metrów chłopców z czasem -1,47,3s! Na tym samym dystansie w kategorii dziewcząt Faustyna Polus zdobyła srebrny medal. Uczniowie awansował tym samym do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 13 czerwca w Zielonej Górze. Kwalifikacje do finałów uzyskali również: Nathan Ozimek i Aleksandra Świeszczak w wrzucie piłeczką palantową, oraz Patrycja Kozłowska w pchnięciu kulą.

 


 

www.ksp.zary.pl   /   10-06-2014


MISTRZ JEST ZAWSZE JEDEN

W Katolickiej Szkole Podstawowej-w klasach II-III odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie zmagali się z trudnościami ortograficznymi i dzielnie rywalizowali między sobą.
Najlepszym znawcą - Mistrzem Ortografii został Patryk Kowhanko z klasy III B.
Uczniowie wyróżnieni to: Maja Zaucha -klasa III B, Jakub Dworak -klasa IIA i Hubert Dworak -klasa IIB.
Wszystkim gratuluję! :-D Zapraszam za rok.
Beata Rogacka

 

www.ksp.zary.pl   /   10-06-2014


WAKACYJNE WYDANIE GAZETKI "PROSTO Z MOSTU"


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   04-06-2014


DZIEŃ SPORTU W KATOLICKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

2 czerwca odbył się Dzień Sportu w Katolickiej Szkole Podstawowej. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów. Oprócz tego, na podstawie punktacji za cztery konkurencje został wyłoniony Mistrz Czwórboju. Zawody poprzedziła wspólna rozgrzewka a na zakończenie najlepsi dostali medale.


[WYNIKI ZAWODÓW]
 

www.ksp.zary.pl   /   03-05-2014


REGULAMIN NA DZIEŃ SPORTU

2 czerwca 2014 Dzień Sportu KSP – Stadion Syrena w Żarach.

Uczniowie z wychowawcami zgłaszają się na stadion o 9.30. Zawody rozgrywane są w 4 dyscyplinach: bieg na 60 metrów, skok w dal, bieg na 600 metrów i rzut piłeczką palantową. W każdej z konkurencji za miejsca od 1 do 3 uczniowie dostają medale, z podziałem na chłopców i dziewczęta oraz podział na klasy: czyli osobno rywalizują chłopcy z klasy IV i osobno dziewczęta itd. Medale za bieg na 600 metrów są przyznawane są tylko w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta!!!

[WIĘCEJ]
 

www.ksp.zary.pl   /   28-05-2014


ZE ŚWIĘTOŚCIĄ MU DO TWARZY

Cztery dni przed urodzinami Papieża Polaka, Szkoły Katolickie, we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną im. Georga Philippa Telemanna w Żarach, zorganizowały koncert pt. „Ze świętością mu do twarzy”, poświęcony swojemu patronowi. O godzinie 18.00 chór Szkół Katolickich pod kierownictwem pani Doroty Basińskiej, pieśnią „Tłumy serc” rozpoczął wzruszający koncert. Przy pięknej muzyce oraz poezji Jana Pawła II, tłumnie przybyli na koncert goście, ulegli czarowi wspomnień o wspaniałym Polaku. Młodzież i nauczyciele poziomem dostroili się do mądrych słów naszego rodaka i brawurowo wykonali wszystkie utwory. Reżyserki przedstawienia, panie Katarzyna Gapińska oraz Izabela Pokorska, mogą być dumne ze swoich aktorów, którzy wprowadzili słuchających w nastrój pełen zadumy nad przemijającym czasem. To był pierwszy, ale na pewno nie ostatni koncert Szkół Katolickich, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Fudali-Hakman
 

www.ksp.zary.pl   /   27-05-2014


SZUKANIE KRASNALI W UPALNYM WROCŁAWIU

W upalny słoneczny piątek 23 maja 2014r. klasa II A z Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami i panią przewodnik z Biura Podróży "MEGA TOURS" wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od spaceru z przewodnikiem Wrocławia w poszukiwaniu krasnali na Ostrowie Tumskim. Oglądaliśmy i podziwialiśmy najważniejsze miejsca: Rynek, Ratusz, pręgierz, most zakochanych z setkami kłódek, Katedrę Wrocławską, Fontannę największą w Polsce i jedną z największych w Europie fontann multimedialnych, kościół WNMP z ruchomą szopką i kościół św. Elżbiety. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego ze stawem, układem strumieni, oraz ciekawą dendrologią. Atrakcją ogrodu są dwie kaskady wodne. Malownicze strumienie wodne rzeźbią pagórkowaty teren ogrodu. Liczne drewniane budowle wraz z oryginalnymi japońskimi latarniami i misami nadają orientalny charakter całemu założeniu. Cennym elementem oranżacyjnym jest, bogata w azjatyckie gatunki roślinność. Uwagę przyciągają unikatowe formy bonsai oraz piękne czerwonolistne klony japońskie. Następnym punktem programu był rejs statkiem po Odrze, z którego podziwialiśmy widoki Wrocławia. Na końcu udaliśmy się do ogrodu zoologicznego w którym zobaczyliśmy największą w Polsce kolekcję zwierząt: tygrysa, niedźwiedzia, małpy, słonia, nutrie, zebrę, krowę indyjską, żubry, nosorożce, papugi, strusie, foki, leniwce i wiele innych zwierząt. Zmęczeni upałem, ale pełni wrażeń i wiedzy i radości wróciliśmy do Żar. Polecamy wszystkim Wrocław stolicę Dolnego Śląska. :-

Wychowawca Beata Rogacka.
 

www.ksp.zary.pl   /   14-05-2014


10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ

1 maja obchodziliśmy 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji ulicami naszego miasta przemaszerował korowód uczniów, rodziców, nauczycieli żarskich szkół i przedszkoli, reprezentujących poszczególne państwa Unii. Nasza szkoła wylosowała Finlandię, w biało-niebieskich barwach wystąpili nie tylko uczniowie, wraz z nami szły dwa białe pieski, bałwanki, renifery i Mikołaje. Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tak uroczystym przedsięwzięciu, a wszystkim uczniom i rodzicom jesteśmy wdzięczni za wielkie zaangażowanie i pomoc.
 

www.ksp.zary.pl   /   14-05-2014


ĆWICZENIA INTEGRUJĄCE ODRUCHY PIERWOTNE

Różnorodność metod terapeutycznych do pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się ma swoje odbicie w bogatej literaturze psychologicznej, pedagogicznej, medycznej i neurologicznej. Wielu specjalistów w swojej działalności terapeutycznej wykorzystuje różnorodną bazę metodyczną do pracy z dziećmi. Jako pedagog-terapeuta pracujący w szkole podstawowej oprócz prowadzonych zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z wykorzystaniem różnorodnych metod w pracy z uczniem, podjąłem się także - po ukończeniu odpowiedniego szkolenia - prowadzenia ćwiczeń integrujących odruchy pierwotne z dziećmi mającymi problemy w nauce.

[WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   25-04-2014 

www.ksp.zary.pl   /   18-04-2014


WIELKANOC KSP

Chrystus zmartwychwstał…

Chrystus zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia,
aby człowiek żył pełnią własnego życia: aby Człowiek żył z Boga i w Bogu
Jan Paweł II.

16 kwietnia uczniowie klasy III wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Urszulą Klimowicz- Gwiazdowską oraz Agnieszką Kwiatkowską, przygotowały Misterium Męki Pańskiej, pomagały im panie Beata Rogacka i Bernadetta Gorczyca. Dzieci pięknie przedstawiły mękę i śmierć Pana Jezusa. Potem uczniowie szkół katolickich spotkali się na uroczystej mszy świętej z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Liturgię odprawił ksiądz Piotr Pluta. Po mszy duszpasterz życzył wszystkim zgromadzonym spokojnych świąt. Życzenia złożyła też pani dyrektor Szkól Katolickich Małgorzata Penkal. Życzymy wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 

www.ksp.zary.pl   /   18-04-2014


MATEMATYCZNI ASYSTENCI

Przez dwa tygodnie uczniowie Ola Klimowicz i Fryderyk Fogel zostali asystentami pani Gabrieli Gierc. Poprowadzili cykl lekcji w klasie I KG i 6b KSP. Ten projekt trafił w gusta wszystkich zaangażowanych, zarówno nauczycielki jak i uczniów, ponieważ taka forma lekcji bardzo spodobała się uczniom, a prowadzący sprawdzili się jako nauczyciele swoich młodszych kolegów.
 

www.ksp.zary.pl   /   18-04-2014


SPECJALNY - WIELKANOCNY NUMER GAZETKI PROSTO Z MOSTU


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   16-04-2014


[WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   10-04-2014


I MIEJSCE NA ZAWODACH PŁYWACKICH

2 kwietnia odbyły się zawody pływackie w ramach Żarskiej Olimpiady Młodzieży. W imprezie brało udział 6 szkół z Żar. Dziewczęta Katolickiej Szkoły Podstawowej zdobyły I miejsce w punktacji generalnej szkół podstawowych. Oto skład zespołu: Olga Węgier, Aleksandra Romanik, Gabiela Tkaczuk, Patrycja Kozłowska, Aleksandra Kempa i Julia Świętoń. Chłopcy uplasowali się na III miejscu drużynowo: Krzysztof Zaucha, Jakub Ratajczyk, Michał Jakubczak, Hubert Drzewiecki, Wiktor Gozdawa –Dedyński i Miłosz Kowalewski. Poniżej prezentujemy wyniki indywidualne oraz sztafet:
I miejsce – 50 stylem grzbietowym dziewcząt – Olga Węgier
II miejsce – 50 stylem klasycznym dziewcząt – Gabriela Tkaczuk
II miejsce – sztafeta 4x25 metrów dziewcząt - Olga Węgier, Aleksandra Romanik, , Patrycja Kozłowska, Aleksandra Kempa.
III miejsce – 50 stylem grzbietowym dziewcząt - Patrycja Kozłowska
III miejsce – 50 stylem dowolnym chłopców – Jakub Ratajczyk
III miejsce – 50 stylem dowolnym dziewcząt – Aleksandra Romanik
III miejsce – 50 stylem klasycznym chłopców – Miłosz Kowalewski

 

www.ksp.zary.pl   /   03-04-2014


PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

15 kwietnia 2014 r. (wtorek) o godz. 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. Podczas uroczystości wszystkim laureatom zostały wręczone zaświadczenia i nagrody. Tytuł laureata z konkursu przedmiotowego z matematyki otrzymał Maciej Leszczyński, uczeń klasy VIa. GRATULACJE DLA MACIEJA i dla nauczyciela matematyki, dla pani Alicji Tarniowej.
 

www.ksp.zary.pl   /   03-04-2014


I JUŻ PO WSZYSTKIM

26 uczniów klas szóstych, pisało 1 kwietnia, swój pierwszy poważny sprawdzian. Dzieci zmierzyły się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Po sześćdziesięciu minutach posługiwania się swoimi umiejętnościami i wiedzą nabytą podczas edukacji w szkole podstawowej, z wypiekami na twarzach wyszli z sali gimnastycznej. Wszyscy byli podekscytowani, ale na wyniki musimy poczekać do końca maja.


 

www.ksp.zary.pl   /   03-04-2014


PASOWANIE NA RYCERZA, WRÓŻKĘ KSIĄŻEK

Uczniowie klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej zostali uroczyście pasowani ogromną zakładką na czytelnika. Wcześniej jednak musieli poznać zasady zachowania się w bibliotece, odczytać głośno „prośby książki”, a następnie zapoznali się z księgozbiorem dla pierwszoklasistów. Każdy uczeń został pasowany na rycerza lub księcia, a każda uczennica na księżniczkę lub wróżkę książek i mianowana ich przyjacielem. Uwieńczeniem spotkania były kwiatki dla pani bibliotekarki, zakładki – jamniczki do pierwszej wypożyczonej książki, a także cukierki
 

www.ksp.zary.pl   /   03-04-2014


26 NUMER GAZETKI PROSTO Z MOSTU


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   19-03-2014


ZDOLNI MATEMATYCY

Maciej Leszczyński z klasy 6a, zdobył tytuł laureata w Przedmiotowym Konkursie z Matematyki. Ucznia przygotowała pani Alicja Tarniowa. W tym samym konkursie, tytuł finalisty, wywalczył Krzysztof Zaucha z klasy 6b, któremu do tytułu zabrakło jednego punktu. Jego opiekunem jest pani Gabriela Gierc. Uczniom i nauczycielkom gratulujemy sukcesu.

 

www.ksp.zary.pl   /   19-03-2014


ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE
Katolicka Szkoła Podstawowa – II semestr 2013/2014
aktualizacja od 3 marca 2014 r.
 

www.ksp.zary.pl   /   07-03-2014


OSIĄGNIĘCIA W I SEMESTRZE


Najważniejsze osiągnięcia szkoły na szczeblu międzyszkolnym

Najlepsi uczniowie I semestr 2013-14

www.ksp.zary.pl   /   07-03-2014


MISTRZOSTWA W PŁYWANIU SZKÓŁ KATOLICKICH

www.ksp.zary.pl   /   07-03-2014


DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

27 lutego, w Tłusty Czwartek, odbyła się dyskoteka dla klas 4-6. Uczniowie świetnie się bawili do muzyki puszczanej przez swoich kolegów z gimnazjum. To była ostatnia zabawa w karnawale, bo zaczyna się Wielki Post.


 

www.ksp.zary.pl   /   05-03-2014


OTWIERAMY SZKOŁĘ

26 lutego naszą szkołę odwiedziły dzieci, które w przyszłym roku pójdą do pierwszej klasy. Wraz z rodzicami zwiedziły gabinety, a na sali gimnastycznej uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez nauczycielki Katolickiej Szkoły Podstawowej. Dzieciom i rodzicom bardzo podobało się w naszej szkole. Zapraszamy więc od września, już jako uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej.
 

www.ksp.zary.pl   /   05-03-2014


W KARNAWALE...

Nie trzeba wielu słów, by opisać tegoroczną zabawę karnawałową. Wystarczy obejrzeć zdjęcia, uśmiechy na twarzach naszych uczniów i zaproszonych przedszkolaków pokazują, że szaleństwa były na miarę KARNAWAŁU 2014.

 

www.ksp.zary.pl   /   24-02-2014


SZKOLNI RECYTATORZY

W naszej szkole odbyły się eliminacje do Miejskiego etapu Konkursu Recytatorskiego. Dyplomy i awans do następnej rundy zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych. Do następnego etapu zakwalifikowane zostały 4 pierwsze osoby z listy. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Klasy I-III:
I. Konrad Rybaczyk kl.IIIb
II. Aleksandra Karnowska kl.I
III. Gabryiela Soroko kl.IIa
III. Oliwia Gad kl. I
Klasy IV-VI:
I. Samira Stefano kl.VI b
I. Ewa Witczak kl.VI b
II. Aleksandra Matus kl.VI a
II. Olga Węgier kl Va
III. Maja Kulczycka kl.Va

 

www.ksp.zary.pl   /   20-02-2014


WYCZEKANE FERIE

Nasze kochane pierwszaki ukończyły swój pierwszy w życiu semestr w szkole, Był bardzo udany, najmłodsi uczniowie spisali się wzorowo i w nagrodę - ostatni dzień przed feriami spędzili z sankami na śniegu. Zimowe szaleństwa rozpoczęły dwa tygodnie zasłużonego odpoczynku.


 

www.ksp.zary.pl   /   06-02-2014


ZAJĘCIA NA SALI GIMNASTYCZNEJ W OKRESIE FERII

Poniedziałek 3.02
10-12 KG piłka nożna
12-14 KLO piłka nożna
Wtorek 4.02
10.30 – 12.00 KG i KLO koszykówka
12.00 – 13.30 KSP piłka nożna klasy IV do VI
Środa 5.02
10-12 KSP piłka nożna klasy IV do VI
12-14 KLO i KG koszykówka
Czwartek 6.02
10-12 KG piłka nożna
12.00-14.00 KLO i KG koszykówka
Piątek 7.02
10-12 KSP piłka nożna klasy IV do VI
12-14 KLO piłka nożna.

Uwaga: Zajęcia są propozycją. Gdyby któraś z uwzględnionych grup nie korzystała z zajęć, wówczas forma rozgrywek będzie dostosowana do potrzeb uczniów.

www.ksp.zary.pl   /   28-01-2014


TUWIM BYŁBY Z NAS DUMNY

Rok 2013 obchodzony był jako Rok Juliana Tuwima. W związku z tym w bibliotece szkolnej odbywały się różnego rodzaju zajęcia z czytelnikami, których celem było przybliżenie twórczości i biografii poety, poczynając od klasy pierwszej szkoły podstawowej, a na klasach trzecich gimnazjalnych kończąc.
Oprócz wystaw książek – zbiorów wierszy Juliana Tuwima, odbyła się też wystawa prac – ilustracji do wierszy poety, wykonanych przez najmłodszych czytelników. Największą popularnością cieszyły się konkursy czytelnicze w klasach I-III „Julian Tuwim – czarodziej słów”. Okazało się, że mali czytelnicy doskonale pamiętają wiersze poety i podczas przerw w rozwiązywaniu zadań potrafili bardzo chętnie i samodzielnie recytować „Lokomotywę”, „Rzepkę”, „Pana Tralalińskiego”, „Zosię Samosię”, …. natomiast uczniowie klas IV-V starali się jak najpiękniej obłożyć książki Juliana Tuwima. Doskonale sprawdzali się w tych zmaganiach chłopcy, choć wszyscy przyznali, że sztuka obkładania książek nie jest łatwa, wymaga dużo dokładności.
Również gimnazjaliści mogli pochwalić się swoją wiedzą nt. twórczości Juliana Tuwima, przystępując do dwuetapowego konkursu. W tej konkurencji liczyła się systematyczność i umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji.
W styczniu dokonamy podsumowania Roku Juliana Tuwima wręczając wszystkim zwycięzcom ze szkoły podstawowej nagrody książkowe, zaś gimnazjaliści zostaną nagrodzeni „5” z języka polskiego.

Bożena Majewska

www.ksp.zary.pl   /   06-01-2014RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014

www.ksp.zary.pl   /   23-12-2013


WŚRÓD NOCNEJ CISZY….

Aby święta Bożego Narodzenia,
były bliskością i spokojem,
a Nowy Rok – dobrym czasem.

Szkoły Katolickie, uroczystą mszą świętą, w piątek 20.12, rano rozpoczęły przygotowania do przyjścia na świat Mesjasza.. W Sali gimnastycznej obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez klasę 4 oraz przedstawienie, w którym zagrali nauczyciele. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wigilie klasowe. Wesołych Świąt

 

www.ksp.zary.pl   /   17-12-2013


25 ŚWIĄTECZNY NUMER GAZETKI "PROSTO Z MOSTU"


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   17-12-2013


MALI GOŚCIE W SZKOLE

9 i 10 grudnia 2013 r. w naszej szkole gościli mili, mali goście - przedszkolaki. Dzięki nim na korytarzu pięknie pachniało świętami jeszcze następnego dnia, ponieważ dzieci zrobiły pierniczki - wycinały i ozdabiały je. W międzyczasie wykonały piękne papierowe choinki.
Szkoda, że dzieci musiały wrócić do przedszkola, ale za to bardzo miło zapisały się w naszej pamięci.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-12-2013


ŚWIĘTO MATEMATYKI

16 listopada w gimnazjum nr 2 odbył się konkurs matematyczny dla szkół podstawowych "Święto Matematyki" . W konkursie wzięli udział uczniowie:
- Maciej Leszczyński VIa
- Jakub Piwowarski VIa
- Krzysztof Zaucha VIb
- Daniel Łyba VIb
- Mateusz Woźniak VIb
Uczniowie zespołowo zajęli 4 miejsce, zaś Daniel Łyba indywidualnie zajął 3 miejsce.

www.ksp.zary.pl   /   11-12-2013


ŚWIĘTY DOTARŁ

List na parapecie, cisza, oczekiwanie i w końcu dźwięk tego magicznego dzwoneczka. Wszystko to potęguje radość ze spotkania z jedną z bardziej wyczekiwanych przez dzieci Osób - ze Świętym Mikołajem. Jak i kiedy to robi? Gdzie parkuje swoim zaprzęgiem? Czy zna wszystkie języki świata? Skąd bierze tyle zabawek? Czy to ważne? Dla nas nie! My cieszymy się, z tego, że po prostu jest, że był z nami 6 grudnia i po raz kolejny rozweselił wielkim workiem prezentów.

 

www.ksp.zary.pl   /   11-12-2013


SZLACHETNA PACZKA JUŻ PRZEKAZANA

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Zebrano żywność, przybory szkolne i inne potrzebne rodzinie artykuły. Uczniowie wraz z panią Gapińską, która koordynowała całą zbiórkę, przygotowali paczki, które zostały zawiezione rodzinie. Serdeczne podziękowania za gorące i ofiarne serca, za zaangażowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję, bo jak mówił Patron naszej szkoły Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

 

www.ksp.zary.pl   /   11-12-2013


MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

8 grudnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie organizowane przez WOPR w Żarach.. Uczniowie rywalizowali na dystansach od 25 do 200 metrów – pływając na brzuchu i na plecach. Wyniki najlepszych pływaków Katolickiej Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Oliwia Gad – 25 stylem grzbietowym
I miejsce – Alicja Kuczak – 50 metrów stylem grzbietowym.
I miejsce - Aleksandra Romanik – 50 metrów stylem dowolnym.

 

www.ksp.zary.pl   /   09-12-2013


MIKOŁAJKI U CZWARTAKÓW

Uczniowie klasy czwartej zasłużyli na prezenty od Mikołaja, bo każdy dostał worek łakoci. Wszyscy byli w wyśmienitych nastrojach. Uczniowie śpiewali piosenki o Mikołaju, zajadali się słodyczami i opowiadali o tym, czym Mikołaj obdarzył ich w domu. Teraz trzeba im tylko życzyć wymarzonych prezentów pod choinką.

 

www.ksp.zary.pl   /   09-12-2013


WARSZTATY PIERNIKOWE

Mikołajki to dzień, który lubią wszystkie dzieci. Tego wspaniałego dnia w naszej szkole gościliśmy nie tylko Mikołaja ale też państwa Wandę i Zdzisława Kuzyszyn z Przemkowa, którzy są mistrzami w wyrabianiu pierników. Pierniki Przemkowskie, bo o nich tu mowa mają certyfikat i są jedyne w swoim rodzaju. Uczniowie klas 4-6 malowali pierniki o różnych kształtach, różnymi kolorami. Młodsze dzieci z klas 1-3 odwiedziły swoich kolegów, podziwiając ich pracę. Na warsztaty czekaliśmy ponad rok, ale było warto. Podczas warsztatów rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniej udekorowane pierniki. Zwycięzcami zostali: Aleksandra Kempa z klasy 4, Olga Węgier z klasy 5a, Wiktoria Alechno z klasy 5b i Damian Kołowrocki z klasy 6a. Gratulujemy i życzymy dalszych, słodkich sukcesów!

 

www.ksp.zary.pl   /   08-12-2013


SZLACHETNA PACZKA 2013

Zaczęło się ostatnie odliczanie przed finałem akcji 'Szlachetna Paczka". Zgromadziliśmy wiele darów i teraz nadszedł czas na wielkie pakowanie, gdyż w 7. i 8. grudnia paczki mają trafić do naszych rodzin. Dziękujemy wszystkim darczyńcom (uczniom, rodzicom, nauczycielom) za udział w akcji!

 

www.ksp.zary.pl   /   07-12-2013


TERMINY INDYWIDUALNYCH KONSULTACJI

Serdecznie zapraszamy w dniach 9-13 grudnia 2013r. na indywidualne konsultacje nauczycieli z rodzicami. Szczegółowy harmonogram spotkań w załączniku poniżej.

 

Konsultacje indywidualne:
- p. K. Szczepaniak (j.angielski KSP) przeniesione z dnia 11 grudnia 2013 r. (środa) na 18 grudnia 2013r. (środa) gab. nr 11 od 16.00 do 17.00 z powodu choroby

 

www.ksp.zary.pl   /   04-12-2013


ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE
Katolicka Szkoła Podstawowa – I semestr 2013/2014
aktualizacja od 2 grudnia 2013 r.

www.ksp.zary.pl   /   04-12-2013


MIŁO, SŁODKO I PLUSZOWO

Na takie dni czekają wszystkie dzieci, te małe i te duże. Urodziny Misia, bo o tym dniu mowa, obchodzone są 25 listopada na całym świecie jako Dzień Pluszowego Misia. Nasza Szkoła nie zapomniała o wyjątkowości tego święta. Zacny wiek ulubionego Pluszaka â? 111 lat â? obchodzony był wesoło. Do szkoły przywędrowały niezliczone ilości milutkich Misiaków, które wraz z uczniami bawiły się, śpiewały i tańczyły. Słodkich gu-miśków również nie zabrakło. Chce się powiedzieć -? Misiu -? 200 lat!!!
 

www.ksp.zary.pl   /   03-12-2013


ZWYKŁY BOHATER

Uczniowie klasy 6a zrealizowali program telewizyjny o bohaterze lektury Ten obcy. Zenek Wójcik mógłby dziś być zgłoszony do akcji Zwykły Bohater, która już po raz trzeci prowadzona jest w Polsce. Uczniowie profesjonalnie przedstawili w swych reporterskich relacjach niezwykle odważny czyn zwykłego chłopca. Dzięki takiej formie lekcji uczniowie potrafili połączyć literaturę z życiem, które toczy się dzisiaj obok nas każdego dnia. Nie tylko w powieściach można spotkać bohaterów, żyją obok nas. A może to Ty jesteś jednym z nich?
 

www.ksp.zary.pl   /   03-12-2013


CZY WARTO BYĆ GRZECZNYM?

To pytanie coraz częściej nas nurtuje, co związane jest ze zbliżającymi się Mikołajkami oraz Gwiazdką. Każde dziecko czeka przecież na prezenty, ale czy je dostanie? Czy było grzeczne?
Nad tym pytaniem zastanawiali się także czwartoklasiści, którzy poznali Pinokia – tytułową postać, której twórcą jest Carlo Collodi. W nagrodę za swe czułe serce oraz dobre uczynki ten pajacyk zostaje zamieniony w chłopca. Swoje rozmyślania nad lekturą uczniowie zakończyli przepięknie odegranymi scenkami. Jedna grupa przygotowała nawet przedstawienie kukiełkowe. Wszyscy uczniowie zasłużyli na brawa i nie tylko…
Czwartoklasiści już wiedzą, że warto być grzecznym, a Ty?

 

www.ksp.zary.pl   /   03-12-2013


PRZEBIEGŁY DETEKTYW

Klasa 6b zabawiła się w detektywów i swoje przygody z "Szatanem z 7 klasy" zakończyła ekscytującym i wciągającym poszukiwaniem skarbu.


 

www.ksp.zary.pl   /   20-11-2013


MAGICZNA PRZYJAŹŃ

Klasy piąte zakończyły lekturę "Tajemniczy ogród". Uczniowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń i miłość. Siła tych uczuć potrafi zdziałać cuda.


 

www.ksp.zary.pl   /   20-11-2013


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 8 listopada 2013 r. pod kierownictwem nauczyciela historii pana Stanisława Rudnickiego uczniowie klasy IV KSP zorganizowali apel z okazji Swięta Niepodległości.
Wszyscy śpiewali pieśni legionowe, recytowali wiersze patriotyczne. Na głos trąbki matki żegnały ułanów wyruszających do walki o Polskę. Gazeciarz informował o wydarzeniach historycznych. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa za poległych na froncie bohaterów.
Było to godne uczczenie 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

 

www.ksp.zary.pl   /   17-11-2013


ŚNIADANIE DAJE MOC

Każdy wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, daje energię do pracy, nauki, pozwala się lepiej skoncentrować, a dzieciom dodaje siły do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Właśnie dlatego uczniowie klas I-III Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach przyłączyli się również w tym roku do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, wspólnie przygotowane i zjedzone pyszne i zdrowe śniadanko, dodało wszystkim mocy! Oby tak rozpoczynał się każdy dzień!
 

www.ksp.zary.pl   /   12-11-2013


24 NUMER GAZETKI "PROSTO Z MOSTU"


STRONA 1

STRONA 2

STRONA 3

STRONA 4

 

www.ksp.zary.pl   /   04-11-2013


SĄ JUŻ UCZNIAMI…

24 października 2013 roku uczniowie klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej zostali uroczyście pasowani na ucznia. Nasi Pierwszoklasiści wypadli fantastycznie. Odważnie wystąpili przed zgromadzonymi gośćmi, pięknie zaprezentowali się w przedstawieniu oraz niesamowicie zaśpiewali wszystkie piosenki. Uświetnieniem tego ważnego wydarzenia było obdarowanie dzieci przez rodziców rożkami obfitości.
 

www.ksp.zary.pl   /   24-10-2013


LEKARSTWO OD BOGA

W dniu 22 października hol Szkół Katolickich zamienił się na 2 godziny w wadowicką cukiernię. Przy kremówkach, karpatce i serniku oraz kawie i herbacie wysłuchaliśmy pięknego spektaklu w wykonaniu uczniów szkół katolickich. Przybyli na przedstawienie goście, w zadumie i skupieniu, wysłuchali poetyckiego montażu, na który składały się słowa Jana Pawła II-ich patrona. Przybyłym gościom spektakl bardzo się spodobał. Wspomnienie mądrych słów Naszego Papieża było specyficznym lekarstwem od Boga dla zagonionych i zajętych codziennymi sprawami ludzi. Widowisko było ukoronowaniem tygodnia papieskiego. Małgorzata Fudali-Hakman
 

www.ksp.zary.pl   /   24-10-2013


NIEZAPOMNIANA GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY

W dniach 16-18.10.2013 uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wyjazdowych rekolekcjach na Górze Świętej Anny. Prognozy przewidywały kiepską pogodę , ale dzieci i ich opiekunowie nie zrazili się zapowiedziami synoptyków. Ksiądz Piotr Pluta, który był opiekunem duchowym całego przedsięwzięcia, wierzył głęboko, że zaświeci słońce i chyba ma jakieś układy na górze , bo tak się stało. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje od mszy świętej w kaplicy, prowadzonego przez ojców franciszkanów , Domu Pielgrzyma, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Z okien naszych pokojów roztaczał się piękny widok , ponieważ bazylika i hotel jest usytuowany na samym wzniesieniu. Górę porastają piękne lasy ubrane w jesienne szaty. Drugi dzień rozpoczęliśmy od mszy i nauk rekolekcyjnych oraz prosiliśmy Pana Boga o zdrowie dla naszego księdza proboszcza Tadeusza Dobruckiego, który w tym roku, z powodu choroby, nie mógł być z nami. Potem byliśmy na spacerze, którego ukoronowaniem było zwiedzanie skalnego amfiteatru. Po obiedzie poszliśmy zjechać na całorocznym torze saneczkarskim. Potem modlitwy i nauki rekolekcyjne, a wieczorem dyskoteka. Bawiliśmy się znakomicie. W dzień wyjazdu uczestniczyliśmy we mszy świętej w bazylice, która jest wspaniałym przykładem sztuki barokowej. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donalda. Tych rekolekcji z pewnością szybko nie zapomnimy. Małgorzata Fudali-Hakman
 

www.ksp.zary.pl   /   21-10-2013


"JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ DIALOGU"

Idea obchodów „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. W organizacji obchodów Dnia Papieskiego Fundację wspiera Ogólnopolski Komitet Organizacyjny. Jak co roku Szkoły Katolickie im. Jana Pawła II w Żarach, włączyły się aktywnie do tej akcji. Uczniowie i rodzice upiekli ciasta, które nauczyciele sprzedawali przed kościołem p.w. WNMP w Żarach. Wierni i rodzice chętnie wspomagali fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod hasłem „Dzielmy się miłością”, z którego są fundowane stypendia i nagrody dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich i potrzebujących. W czasie uroczystej mszy świętej uczniowie i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w liturgii, prezentując nowy hymn szkoły napisany przez uczniów i nauczycieli oraz czytając i śpiewając słowo boże. Małgorzata Fudali Hakman
 

www.ksp.zary.pl   /   15-10-2013


KWIATY DLA NAUCZYCIELI

W piątek 11 października 2013 r. odbył się apel w KSP z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy II A zaprezentowali się w przedstawieniu pt. "Zawód nauczyciel". Wyrazili swoją wdzięczność Gronu Pedagogicznemu za trud, pracę, poświęcenie, mądrość, oraz dobre serce. Dla wszystkich nauczycieli wytrwałości, cierpliwości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.
Wychowawca klasy II A Beata Rogacka.

 

www.ksp.zary.pl   /   11-10-2013


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2013 r. podczas apelu dla kl.1-3 KSP przypomnieliśmy postać św. Franciszka z Asyżu, oglądaliśmy zdjęcia zwierząt naszych uczniów i zdjęcia psów, którymi opiekuje sięŻarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Aport". Bardzo podobały nam się śmieszne zwierzaki na fotkach z internetu.
Sympatycznym psiakom z „Aportu” można pomóc przynosząc smycze, karmę lub wyprowadzając je na spacer. Szczegółowe informacje u nauczycielek KG: Anny Walickiej i Lidii Bamberskiej.

 

www.ksp.zary.pl   /   05-10-2013


SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ STENKĄ

3 października uczniowie kl.3a i 3b wraz z panią bibliotekarką wzięli udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Stenką ( w ramach akcji z Książką na Walizkach – VIII Lubuskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami ), organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Oddział dla Dzieci, w Żarach. Już na początku wizyty okazało się, że pani Barbara jest nie tylko znana jako poetka, ale też jako autorka scenariuszy piosenek, których teksty słyszeliśmy w programie „Budzik”. Poznaliśmy też pełne humoru fragmenty jej książek: „Masło przygodowe”, za którą pisarka zdobyła I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, „Piosenki Stenki” , „Opowiadania o zwierzętach”, czy „Oj, Hela”. Zdążyliśmy się trochę zaprzyjaźnić z jednym z jej bohaterów – Parówkasem. Mieliśmy też okazję zakupienia książek pani Barbary z jej autografem, a nawet ze słodką dedykacją „smacznego masła przygodowego”, czy też z rysunkiem Parówkasa. Autorka wpisywała się też nam do pamiętników, na zakładki do książek. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a nasza pani bibliotekarka kupiła „Masło przygodowe”, też z dedykacją. Już dzisiaj ustawiamy się w kolejce do jej wypożyczenia.
 

www.ksp.zary.pl   /   07-10-2013


DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 roku w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Szkół Katolickich w Żarach ustala następujące dni wolne w roku szkolnym 2013/2014.Szkoła zapewnia w tych dniach zajęcia opiekuńcze. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie obecności dziecka na zajęciach w w/w dniach.

 

www.ksp.zary.pl   /   01-10-2013


DZIEŃ CHŁOPAKA W 6b

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta z klasy 6b wraz ze swoją wychowawczynią złożyły chłopcom życzenia i przygotowały słodki poczęstunek, aby wyrazić swoją sympatię.
 

www.ksp.zary.pl   /   01-10-2013


POŚWIĘCENIE

Klasy piąte zakończyły lekturę „ Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara. To historia jasnowłosego i niepozornego Nemeczka, nieco lekceważonego przez kolegów, który w imię honoru, lojalności, przyjaźni i miłości do małej Ojczyzny, poświęca swoje życie.

 


 

www.ksp.zary.pl   /   01-10-2013


TRUDNE WYBORY

Klasa 6 b wystawiła scenki z lektury ”Ten obcy”. To opowieść o pierwszych doświadczeniach w miłości, o istocie przyjaźni i rodziny w życiu każdego, nie tylko młodego człowieka.


 

www.ksp.zary.pl   /   01-10-2013


ZMIANA PLANU ZAJĘĆ

Poniżej zamieszczamy nowy plan zajęć dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej obowiązujący od 30 września 2013r. 

[ZOBACZ NOWY PLAN LEKCJI]

www.ksp.zary.pl   /   27-09-2013


LEKCJA W LESIE

Klasy trzecie postanowiły uczyć się o lesie w …..lesie. Na propozycję wyjazdu do Ośrodka Edukacji Przyrodniczno-Leśnej w Jeziorach Wysokich chętnie przystały dzieci z klas drugich. Wszyscy pod opieką wychowawców wyruszyli tam 26 października 2013 r. nie zrażeni strugami deszczu w Żarach. Podczas wizyty towarzyszyła nam cały czas mżawka, ale państwo Mrowińscy, leśnicy, przekonali nas, że deszcz jest bardzo potrzebny roślinom. Pobyt w ośrodku to niezapomniane przeżycie, świetna nauka połączona z zabawą. Pojedziemy tam jeszcze raz z rodzicami!
 

www.ksp.zary.pl   /   27-09-2013


PRZEDSTAWIENIE TEATRU PROFILAKTYCZNEGO "KURTYNA"

23 września, na sali gimnastycznej KSP, odbyło się przedstawienie Teatru Profilaktycznego Kurtyna. Aktorzy przekonywali dzieci, że prawdziwa przyjaźń i zaufanie jest bardzo rzadkim i pięknym zjawiskiem. Zachęcali nas do koleżeńskości i lojalności wobec innych.


 

www.ksp.zary.pl   /   23-09-2013


ZMIANA PLANU ZAJĘĆ

Poniżej zamieszczamy nowy plan zajęć dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej obowiązujący od 23 września 2013r. 

[ZOBACZ NOWY PLAN LEKCJI]

www.ksp.zary.pl   /   20-09-2013


DZIENNIK ELEKTRONICZNY LIBRUS

Informujemy, że płatności za dziennik dokonują RODZICE bezpośrednio na konto LIBRUSA przelewem elektronicznym lub pocztowym - 24 zł/ rok w przypadku 1 dziecka, 35 zł/ rok w przypadku rodzeństwa. W tytule przelewu należy wpisać login dziecka, imię i nazwisko, klasę. W przypadku aktywacji kont rodzeństwa należy na blankiecie wpisać kwotę przelewu 35 zł, a w tytule wpisać loginy, imiona i nazwisko oraz klasy do których uczęszczają.
Przykład prawidłowego tytułu przelewu aktywacji kont rodzeństwa:

06754 Jan Nowak 2c, 06798 Barbara Nowak 3d
Dane do przelewu:
Bank Milenium
Numer konta: 88 1160 2202 0000 0000 9523 4014
LIBRUS 40-129 Katowice, ul. Misjonarzy Oblatów 20A

Dwa dni po zaksięgowaniu konto powinno być aktywne.

www.ksp.zary.pl   /   13-09-2013


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 9.00 w kościele pw.WNMP. Po mszy poświecono tornistry i przybory szkolne nowym, szesnastu uczniom klasy pierwszej KSP. Pani dyrektor Małgorzata Penkal przywitała uczniów , nauczycieli i rodziców, życząc im powodzenia i wytrwałości w nowym roku szkolnym. Do życzeń dołączyła się także wicestarosta powiatu żarskiego, pani Danuta Madej. Następnie udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie pierwszym dzwonkiem przywitała nas pani woźna.

www.ksp.zary.pl   /   02-09-2013


PLAN ZAJĘĆ NA WTOREK

Poniżej zamieszczamy plan zajęć dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej na dzień 03 września 2013r. (wtorek). 

[ZOBACZ PLAN LEKCJI NA WTOREK - 03.09.2013r.]

www.ksp.zary.pl   /   02-09-2013


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Zapraszamy na uroczystą mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2 września o godzinie 9.00 w kościele pw. WNMP w Żarach. Po mszy spotkania z wychowawcami w klasach. 

 

 

www.ksp.zary.pl   /   27-08-2013


PRZERWA PRACY SEKRETARIATU

Od dnia 15.07.2013r. do 04.08.2013r. sekretariat szkół katolickich nieczynny. 

www.ksp.zary.pl   /   12-07-2013


 

 

 

         
         

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © www.ksp.zary.pl - 2012.
All Rights Reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.