gify kwiaty

 
Strona głównaPatron szkołyNauczycieleUczniowiePlan lekcjiOgłoszeniaGaleriaKontakt
 

 

ARCHIWUM 2017/2018


KONCERT Z OKAZJI 20-LECIA ŻARSKIEGO "KATOLIKA"

Społeczność żarskich Szkół Katolickich zaprosiła w sobotę swoich gości do swoistej podróży przez historię. W koncercie jubileuszowym z okazji dwudziestolecia powstania Katolickiej Szkoły Podstawowej można się było pośmiać i wzruszyć. Publiczność mogła czuć się usatysfakcjonowana występem dzieci, młodzieży i nauczycieli z popularnego „Katolika”. [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   27-11-2017


CZŁOWIEKA TRZEBA MIERZYĆ MIARĄ SERCA

10 listopada zakończyła się w naszej szkole akcja społeczna „Jak liść”, której celem było między innymi pomoc w rozbudowie „Motylowej Akademii” wspierającej dzieci po stracie rodziców w chorobie nowotworowej. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, ci młodsi i ci starsi, z wielkim zaangażowaniem kupowali drewniane listki, z których tworzyliśmy drzewko z naszymi imionami. Serca naszych uczniów okazały się wyjątkowo duże i szczere, ponieważ zebraliśmy 909 zł 32 gr!!! Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

www.ksp.zary.pl   /   18-11-2017


11 LISTOPADA

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum uczestniczyli w biegu niepodległości w dniu 11 listopada organizowanego przez Parkrun Żary. W patriotycznych przebraniu dzieci wraz z rodzicami pokonali dystans 5 km. Serdecznie dziękujemy za udział w biegu i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym. 

 

www.ksp.zary.pl   /   17-11-2017


PIERWSZA BRYGADA, ROTA I LEGIONY, CZYLI LEKCJA PATRIOTYZMU

Społeczność Szkół Katolickich w Żarach po raz kolejny dała dowód patriotyzmu. Uczniowie wraz z nauczycielem historii, geografii i wosu, Sławomirem Żukowskim przygotowała montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości.
-Z racji przypadającego jutro - 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości, w dniu dzisiejszym, w naszej szkole, miała miejsce uroczystość upamiętniająca to wydarzenie, od którego minęło już 99 lat. Nauczyciele i uczniowie naszej szkolnej społeczności mogli przeżyć swoistą lekcję patriotyzmu, słuchając wierszy i piosenek o ludziach czynu i żołnierskiego poświęcenia dla sprawy polskiej walczących o niepodległość ojczyzny. Wzruszało zwłaszcza wykonanie pieśni takich, jak Rota, Piechota, czy też My Pierwsza Brygada. Odświętne stroje uczniów i choreografia dopełniły atmosfery tej wyjątkowej chwili. Można więc powiedzieć, że sposób zorganizowania i zaangażowanie uczniów w tego typu akcje są pięknym świadectwem przywiązania młodych ludzi do tradycji narodowych i szacunku dla uniwersalnych wartości- powiedział Sławomir Żukowski. [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   11-11-2017


OJCZYZNO MA

W dniu 09.11.2017 r. uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej Wiktor Klój i Konrad Rybaczek z klasy VII b, uczestniczyli w ostatnim etapie Konkurs wiedzy patriotycznej "Ojczyzno ma" organizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Zielonej Górze. Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym z nich uczniowie zmierzyli się z zadaniami testowym, uzyskując najwyższe wyniki i zakwalifikowali się do kolejnego etapu. W drugim etapie dziesięcioro najlepszych walczyło o tytuł laureata. Nasi wywalczyli czwarte i piąte miejsce. Za co serdecznie gratulujemy!

W trakcie trwania konkursu przybył biskup dr Adam Dyczkowski, który złożył gratulacje uczestnikom konkursu.

www.ksp.zary.pl   /   10-11-2017


IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE

8 listopada odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Chłopców. Zawody odbywały się na Sali w Lipinkach Łużyckich. Katolickie Gimnazjum wraz z 7 klasą KSP uplasowało się na drugim miejscu w turnieju w klasyfikacji drużynowej. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Kuźniar i Kazimierz Worsztynowicz.

 

www.ksp.zary.pl   /   09-11-2017


BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Katolicką Szkołę Podstawową w Żarach zaszczycił swoją obecnością chór aniołów oraz święci z różnych stron świata: Maryja, św. Helena, św. Hiacynta, św. Matka Teresa, św. Józef, św. Franciszek, św. Jerzy, św. Ignacy Loyola. Ksiądz Adam Żygadło poprowadził wspólną modlitwę, a następnie prezentację gości. Wszyscy tańczyli w rytm nowych i starych przebojów, przechodzili przez „ucho igielne” i uczyli się kroków nowego tańca. Był też słodki poczęstunek. Na zakończenie każdy zabrał do domu obrazek ze św. Hiacyntą i św. Franciszkiem. Ich wizerunki naturalnej wielkości towarzyszyły balowiczom na sali z okazji 100-lecia objawień w Fatimie. [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   06-11-2017


BOM DIA,HOLA,CIAO CZYLI NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

To już kolejna edycja projektu Katarzyny Szczepańskiej, nauczycielki języka angielskiego i francuskiego z żarskiego Katolika. Dzień Języków Obcych zorganizowany dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum był okazją do poznania historii i geografii krajów Europy. Każda klasa po wylosowaniu jednego z państw europejskich miała za zadanie przygotować o nim krótką informację. Można to było zrobić w różny sposób. Śpiewając, tańcząc, a nawet deklamując. Uczniowie zaprezentowali także charakterystyczne stroje mieszkańców i przygotowali tradycyjne potrawy! Norwegowie oczywiście poczęstowali wszystkich łososiem, Grecy fetą z oliwkami, Włosi pizzą a Hiszpanie sałatką z ziemniaków. W szeregach Portugalczyków zaprezentowali się dwaj Brazylijczycy grający w miejscowym klubie piłkarskim Promień Żary, którzy mówią przecież po portugalsku. Wszak Brazylia to była kolonia portugalska. Wszyscy przyjęli ich bardzo ciepło, a dla niektórych była to jedyna okazją do posłuchania tego pięknego języka na żywo. Na pytanie czy podoba im sie w Polsce odpowiedzieli zgodnie:- Tak, tylko tutaj jest bardzo zimno. Nic dziwnego w Brazylii nawet w zimie jest ponad 20 stopni. –Bardzo za to podobają nam się polskie dziewczyny. A tej szkole spotkaliśmy jedne z najładniejszych- stwierdzili na koniec młodzi piłkarze. [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   31-10-2017


IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE

19 października odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Chłopców i Dziewcząt. Katolickie Gimnazjum wraz z 7 klasą KSP uplasowało się na drugim miejscu w turnieju w klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Skład zespołów: Jan Kuźniar, Kazimierz Worsztynowicz , Helena Sufin i Olga Węgier.

   

www.ksp.zary.pl   /   30-10-2017


TWORZĄ DRZEWO Z DREWNIANYCH LISTKÓW

Jesienią liście spadają z drzew, pomóż im łagodnie opaść. Pod takim hasłem Fundacja Hospicyjna Dajmy Nadzieję rozpoczęła pierwszą edycję akcji „Jak liść”. Pomysł jest całkiem prosty - nauczyciele z lubuskich szkół angażują się w wolontariat, zapraszając do niego uczniów. W trakcie akcji rozprowadzane są za symboliczne i dobrowolne datki, piękne, drewniane liście. Pieniądze zostaną przekazane na działalność hospicjów - Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze oraz hospicjum im. św. brata Alberta w Żarach. [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   29-10-2017


W ODWIEDZINACH NA POCZCIE POLSKIEJ W ŻARACH

25 października 2017 r. ( w środę) uczniowie z klasy III A KSP wraz z wychowawczynią p. Beatą Rogacką udali się z wizytą na Pocztę w Żarach. Dzieci mogły pogłębić wiadomości nt. poczty, wcześniej zdobyte na zajęciach lekcyjnych z edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia służbowe poczty od tyłu, w których pracują pracownicy wykonujący różne czynności. Dowiedziały się jak umieszcza się datę na kopercie, przechowuje i segreguje listy oraz jakie urządzenia i pojemniki do tego służą. Każde dziecko mogło przybić stempel z datą na kartce. Dzieci dowiedziały się również, że każdej ulicy jest przyporządkowana kolejna cyfra. Ponadto dużo informacji usłyszeliśmy na temat pracy listonosza. Niektórzy mogli wcielić się w pracę listonosza, zakładając wielką torbę, czapkę lub pchając wózek. Dużą frajdą było samodzielne wysyłanie listów, które wcześniej dzieci napisały w domu. Każdy mógł osobiście kupić znaczek, nakleić go i zostawić list do wysłania. Na koniec były inne zakupy produktów znajdujących się na poczcie. Takie wrażenia pozostaną na długo w pamięci uczniów.

www.ksp.zary.pl   /   26-10-2017


KTÓRA WIĘCEJ JAGÓD ZBIERZE...

Klasa 7a zmierzyła się z Balladyną Juliusza Słowackiego. Tym razem na scenkach z lektury odwiedziła nas Pani dyrektor Małgorzata Penkal.


 

www.ksp.zary.pl   /   26-10-2017


KJAK BYĆ DOBRYM UCZNIEM, DOSKONALE WIECIE... PASOWANIE NA UCZNIA

„Teraz już ślubować z honorem możecie.
Jak być dobrym uczniem, doskonale wiecie.”

Tak zakończyły egzamin dzieci z klas I Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach. Musiały wykazać się szkolną wiedzą, umiejętnością pięknego śpiewu i recytacji.
Sprawdzian przeprowadzali uczniowie z klas 4, 6 oraz 7, rodzeństwo pierwszaków.
Przysięgę przyjęła pani dyrektor Małgorzata Penkal. Pani wicedyrektor Elżbieta Prus przekazała klasom pierwszym życzenia i słodkości od Burmistrza Miasta Żary pani Danuty Madej. . [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   24-10-2017


JA TO INNY TY

Uczniowie klasy IV”b” wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach brali udział w Miejskiej Bibliotece Publicznej w warsztatach integracyjnych z elementami biblioterapii i arteterapii, w ramach projektu „Ja to inny Ty”.
Odbyły się cztery spotkania (czwartkowe spotkania), podczas których dzieci nie tylko lepiej się poznały, ale nauczyły się ze sobą bawić, szanować siebie wzajemnie, pomimo różnych barier,np. niepełnosprawności. Wszystkie spotkania przebiegały w serdecznej i twórczej atmosferze.

www.ksp.zary.pl   /   23-10-2017


KIM DLA NAS JEST JAN PAWEŁ II? 22 PAŹDZIERNIKA WSPOMNIENIE LITURGICZNE PAPIEŻA POLAKA

22 października katolicy na całym świecie wspominają świętego Jana Pawła II. Papież Franciszek właśnie ten dzień wybrał na liturgiczne wspomnienie swego wielkiego poprzednika z Polski. To dzięki niemu Jan Paweł II jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze świętych. Stało się to w niecałe trzy lata po beatyfikacji, która nastąpiła 1 maja 2011 roku, zaś kanonizowany został 27 kwietnia 2014 roku. [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   22-10-2017


RAZEM...

W pierwszym miesiącu nauki bardzo chcieliśmy spędzić wspólnie czas, aby nacieszyć się sobą po dwóch miesiącach wakacji. Wybraliśmy do tego idealne miejsce. Spokojne, sielankowe, troszkę ludowe, pachnące pieczonymi bułeczkami i świeżym masłem - Ochla - właśnie tam klasy I-III pojechały na swoją integracyjną wycieczkę 22 września.
Towarzystwo super, miejsce idealne i do tego pogoda wymarzona! Czy można chcieć więcej? :)

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2017


HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM

Klasy szóste przedstawiły scenki przed swoimi starszymi kolegami. Tym razem była to lektura, która o dziwo wszystkim się spodobała. Bilbo Bagins zapadł wszystkim uczniom w pamięć i chyba w serca.

 

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2017


DZIEŃ CHŁOPAKA Z 6B

Dnia 30 września klasa 6 "b" obchodziła Dzień Chłopaka. Panowie w prezencie od dziewcząt dostali pyszny tort oraz drobne upominki. Zabawa była świetna! Już czekamy co wymyślą Panowie ;-)


 

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2017


WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY

W poniedziałek 9 października klasa 6 "b" i 7 "b" pojechały na super wycieczkę do Zielonej Góry. Nasza wizyta w Zielonej Górze rozpoczęła się od spaceru po mieście z przewodnikiem, panem Miłoszem. Opowiedział nam o architekturze, Bachusikach i najstarszym mieszkańcu miasta (który wcale nie jest człowiekiem). Następnie odwiedziliśmy genialne miejsce jakim jest Kraina Słodkości. Tam mieliśmy okazję zobaczyć jak wyrabia się naturalne słodycze, sami mieliśmy okazję zrobić własnoręcznie lizaki, które później ze smakiem schrupaliśmy. Wisienką na torcie była wizyta w Skokoloco podczas której straciliśmy kalorie z Krainy Słodkości. Jako bonus za dobre zachowanie Trener "podarował" nam dyskotekowy klimat. Na takie wycieczki możemy jeździć codziennie!

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2017


RUSZYŁA MAŁA LIGA

Od tygodnia młodzi piłkarze na długich przerwach rozgrywają mecze w ramach Małej Ligi. [WIĘCEJ]

 

 

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2017


RAPUJĄCY KSIĄDZ

10 października żarski Katolik odwiedził ksiądz Jakub Bartczak. Kapłan jest znanym raperem, który za pomocą muzyki chce trafić z przesłaniem chrześcijańskim do młodych ludzi. Uczniowie katolickich szkół byli zachwyceni rapującym księdzem. On obiecał, że wkrótce tutaj wróci na rekolekcje. [WIĘCEJ]
 

www.ksp.zary.pl   /   12-10-2017


IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzono 8 października tegoroczny XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta była przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jak co roku społeczność Szkół Katolickich w Żarach czynnie włączyła się w obchody tego dnia. Rodzice uczniów upiekli pyszne ciasta, które potem młodzież i nauczyciele sprzedawali na placu pod kościołem pw.WNMP . Mimo ulewnego deszczu i przejmującego zimna, żaranie udowodnili, że nie ma dla nich żadnych przeszkód, bo ich serca są gorące i z ochotą kupowali słodkości wspomagając fundusz stypendialny. Wolontariat szkolny udostępniał wszystkim chętnym cebulki krokusów w ramach akcji „Pola nadziei”.  [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   09-10-2017


DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszej szkole, tak jak w całej Polsce, obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W klasach dziewczęta obdarowały chłopców symbolicznymi prezentami, a na szkolnym korytarzu był słodki poczęstunek dla naszych Panów. Chłopcy byli zadowoleni, że ich koleżanki nie zapomniały o tym wyjątkowym dniu.

www.ksp.zary.pl   /   07-10-2017


KULTOWY MAŁY KSIĄŻĘ

Klasa 7 a zmierzyła się z kultową książką Mały Książe, Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Jak zwykle wyszła z niej zwycięsko. Na scenkach mieliśmy widownię w postaci uczniów z klasy 2 i ich wychowawczyni pani Beni.


 

www.ksp.zary.pl   /   07-10-2017


ŚWIATOZMIENIACZE Z KSP

6 Gromada Zuchowa LOLKI brała udział w projekcie współfinansowanym w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Za podjęcie wyzwania światozmieniania w ramach projektu Światozmieniacze, cel: DOBRO nasze zuchy otrzymały wyróżnienie z Głównej Kwatery ZHP w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

www.ksp.zary.pl   /   27-09-2017 

CZY MOŻNA POMAGAĆ LICZĄC KILOMETRY?

„Wsiadajcie na rower, idźcie pobiegać, pojeździć na hulajnodze lub desce, spacerujcie, uprawiajcie canicross ze swoim psem. Nie zapomnijcie tylko, żeby uruchomić na swoim smartfonie Endomondo i wybrać rywalizację „Pomoc Mierzona Kilometrami”. -zachęcają na swojej stronie organizatorzy ogólnopolskiej akcji. Co to takiego jest i czemu wzbudza tak wiele emocji? [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   21-09-2017


CZY W NASZYCH CZASACH MOŻNA "BYĆ SOBĄ"?

Powiedzenie „Bądź sobą” najczęściej jest zaproszeniem do jakiejś formy spontaniczności, luzu, utraty rozumnego panowania nad sobą… Zaprosiłam dzieci z klasy 6a i b z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Żarach, do spróbowania" Bycia sobą". Co z tego wynikło? Wiele już widać na zdjęciach. O wielu sprawach porozmawialiśmy na lekcji. Dla wielu uczniów odrzucenie „normalnego” stylu życia okazało się zadaniem ponad ich siły. [WIĘCEJ]

www.ksp.zary.pl   /   16-09-2017


POCZĄTEK ROKU W KATOLIKU

Bardzo uroczysty przebieg miała inauguracja roku szkolnego w żarskim Katoliku. W tym roku szkoła obchodzi 20-lecie istnienia. Uroczystość uświetniła burmistrz miasta Danuta Madej, która wraz z nie żyjącym już księdzem Tadeuszem Dobruckim założyła Katolicką Szkołę Podstawową 1997 roku i była jej dyrektorem przez 13 lat.  [WIĘCEJ]

 

www.ksp.zary.pl   /   04-09-2017


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września (poniedziałek) o godzinie 9:00 w kościele p.w. WNMP.

www.ksp.zary.pl   /   31-08-2017


 


 

 

 

         
         

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © www.ksp.zary.pl - 2012.
All Rights Reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.